Новий уряд Німеччини хоче домогтися призупинення права голосу для країн-порушниць цінностей ЄС, - Politico
Новий уряд Німеччини хоче домогтися призупинення права голосу для країн-порушниць цінностей ЄС, - Politico

Новий уряд Німеччини хоче домогтися призупинення права голосу для країн-порушниць цінностей ЄС, - Politico

Новий канцлер Німеччини Фрідріх Мерц оголосив про намір уряду активізувати тиск на Європейський Союз, щоб домогтися посилення заходів стосовно країн, які нехтують демократичними принципами, зокрема натякаючи на уряд Угорщини під керівництвом Віктора Орбана

Зміст

Про це інформує Politico.

В рамках коаліційної угоди між консерваторами Мерца та Соціал-демократичною партією (СДПН) Шольца, Німеччина тиснутиме на ЄС, аби домогтись призупинення фінансування та права голосу для держав, що порушують такі основоположні принципи, як верховенство права. Хоча Угорщину не називають безпосередньо, проєкт угоди вказує на неї як на країну, що протягом багатьох років піддається критиці за звинуваченням у порушенні свободи преси та обмеженні незалежності суддів.

У виданні зазначили, що тиск на ЄС щодо країни, такої як Угорщина, є частиною ширшого пакету питань, включаючи міграційну політику та екологічні ініціативи. 

"Чинні захисні інструменти, від судових розглядів про порушення і утримання коштів ЄС до призупинення членських прав, таких як право голосу в Раді ЄС, повинні застосовуватися набагато більш послідовно, ніж раніше", - йдеться у проєкті коаліційної угоди про політику ЄС.

Крім того, згідно з повідомленням, ще одним пунктом розбіжностей між ЄС та урядом Угорщини була дружність Орбана до Москви: Будапешт неодноразово використовував своє право вето, щоб заблокувати санкції проти російських олігархів і воєначальників.

Щоб обійти це право вето, новий німецький уряд хоче "виступати за розширення голосування кваліфікованою більшістю в Раді ЄС, особливо з певних питань Спільної зовнішньої та безпекової політики (СЗБП), таких як запровадження санкцій". Це дозволило б приймати рішення без необхідності схвалення Угорщини.

  • 14 березня президент України Володимир Зеленський заявив, що рішення стосовно членства України в Європейському Союзі блокує лише одна країна, і це Угорщина.
  • Пізніше 20 березнястало відомо, що підсумковий документ Європейської Ради щодо саміту про Україну підтримали всі держави - члени блоку, окрім Угорщини.
  • 23 березня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Угорщина не дасть згоди на подальший розвиток переговорів про вступ України до Євросоюзу, доки не буде вирішено питання про відновлення прав угорської меншини в Закарпатті, які були обмежені у 2015 році.
Теги за темою
Росія Новини Євросоюз Німеччина Новини політики Угорщина
Джерело матеріала
loader
loader