/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F73b96ca05b2cffdcd75df14cf70df7c6.jpg)
"Відповідальність Росії має бути відчутною": Зеленський про нову зброю та вшанування жертв Бучі
Президент України провів телефонну розмову з прем'єр-міністром Британії та взяв участь у парламентському саміті в Бучі. Швеція надала Україні рекордну військову допомогу в розмірі 1,6 мільярда доларів.
Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні розповів про телефонну розмову з прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером. Президент подякував за підтримку та скоординував з британським колегою спільні дипломатичні кроки для наближення миру та гарантування безпеки.
"Ми готуємо зустріч наших військових представників для підготовки контингентів. Цінуємо позицію Британії щодо тиску на Росію – тиск потрібен достатньо сильний, щоб не давати росіянам розширювати цю війну", – наголосив глава держави.
Президент зазначив, що в Москві "відверто знущаються з намагань партнерів просувати мирний порядок денний", продовжуючи атаки дронами та обстріли. За його словами, зупинити це можна лише посиленим тиском, який примусить Росію до миру.
31 березня в Бучі відбувся саміт за участю представників парламентів європейських країн, приурочений до річниці звільнення міста від російської окупації. Зеленський разом із першою леді, спікерами парламентів, Головою Верховної Ради та Прем'єр-міністром України вшанували пам'ять жертв окупації.
"Обов'язково за все це російські злочинці повинні відповідати, і сьогодні учасники саміту були абсолютно чіткими в цьому – Європа не забуде моральних висновків із цієї війни", – підкреслив Президент.
Зеленський також повідомив про надання Швецією нового оборонного пакету для України вартістю 1,6 мільярда доларів, що є найбільшим від початку повномасштабного вторгнення. Пакет включає закупівлю зброї, фінансування виробництва та постачання озброєння зі складів.
Окрім того, Президент анонсував план дипломатичної роботи на квітень, який передбачає перемовини з партнерами та міжнародні зустрічі. Пріоритетами визначено захист українських позицій, активне використання дипломатичних можливостей та конструктивну співпрацю з США, європейськими та іншими партнерами для досягнення миру.

