/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F3796db1835b1e57d54ceb65dee97a974.jpg)
Злидні чи гідна старість: якою пенсією "віддячать" українцям, які працювали за копійки
Українці, які все життя працювали за мінімальну заробітну плату, можуть розраховувати лише на скромні пенсійні виплати. Хоча держава гарантує, що пенсія не може бути нижчою за 40% середнього заробітку пенсіонера, цей показник залежить від офіційного трудового стажу та білої зарплати.
Відповідно до законодавства, розмір пенсії вираховується за спеціальною формулою, де ключовими факторами є офіційний дохід і кількість відпрацьованих років. Чим менший заробіток і коротший стаж, тим нижчі виплати. Для отримання повної пенсії потрібно накопичити необхідну кількість років страхового стажу.
Якщо українець усе життя отримував офіційний мінімальний оклад, його пенсійні виплати будуть мізерними. Наприклад, якщо мінімальна зарплата становить 8000 гривень, то після виходу на пенсію людина може розраховувати на 3370 гривень щомісяця.
Варто зазначити, що цей розрахунок діє лише за умови, що у пенсіонера є повний страховий стаж. Якщо стажу не вистачає, виплати будуть ще меншими або ж доведеться працювати довше, доки не буде виконано необхідні вимоги.
Щоб отримати більші виплати після виходу на пенсію, українцям потрібно заздалегідь подбати про майбутнє. Ось кілька шляхів, які допоможуть збільшити розмір пенсії:
- Офіційне працевлаштування. Чим довше людина працює офіційно, тим більше страхового стажу вона накопичує.
- Добровільне пенсійне страхування. Українці можуть самостійно робити внески до Пенсійного фонду, якщо працюють неофіційно або мають прогалини в стажі.
- Участь у накопичувальних пенсійних програмах. Вже сьогодні можна відкривати особисті пенсійні рахунки у фінансових установах і відкладати кошти на старість.
На жаль, через постійне зростання цін і тарифів навіть ті, хто отримує середню пенсію, змушені економити на всьому. Українці з мінімальними виплатами фактично приречені на виживання.
Нагадаємо,нові правила нарахування пенсій: про що варто знати
Раніше ми розповідали, що пенсіонерам виплатять додаткові гроші: кого порадують пенсіями у квітні
Також, пенсії від держави вже не чекайте: українців попередили про зміну пенсійної системи

