/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F251c14ccf824bed4d82fe623048d1ce8.jpg)
Бессент публічно звинуватив Зеленського у порушенні обіцянок надрах
Міністр фінансів США Скотт Бессент звинуватив президента України Володимира Зеленського в порушенні обіцянок, пов’язаних з підписанням угоди щодо використання українських надр. Як повідомляє "Хвиля", про це він заявив в інтерв’ю скандальному американському журналісту Такеру Карлсону, коментуючи деталі візиту Зеленського до Білого дому.
За словами Бессента, між ним і українським президентом відбулася напружена розмова в Овальному кабінеті, яка, за його словами, зруйнувала нібито “найпростішу справу у світі”. Міністр зазначив, що Зеленський тричі обіцяв підписати угоду, однак так і не зробив цього.
Бессент заявив, що під час особистої розмови із Зеленським, яка проходила на тлі присутності численних журналістів, він закликав українського лідера до публічного сигналу єдності між обома державами. Зеленський у відповідь нібито пообіцяв підписати документ у Мюнхені, проте цього не сталося.
«Він був у настрої підписати угоду того дня… І він сказав: “Скажіть, що я підпишу угоду в Мюнхені”. Він не підписав її там», — поскаржився Бессент. За його словами, всі технічні аспекти документа вже були узгоджені, і підписання мало лише формалізувати досягнуті домовленості.
У відповідь на запитання Карлсона, чому Зеленський, на його думку, вів себе зухвало у спілкуванні з американськими посадовцями, Бессент відповів, що президент України «був артистом, свого роду водевілістом», який потрапив у складні обставини, виявив героїзм, але «застряг під величезним тиском». При цьому він зауважив, що деякі радники Зеленського «не ідеальні і дають йому не найкращі поради».
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F7a9efc517b42eafa5e28d9d6393b7ff6.jpg)
Американський міністр наголосив на взаємовигідності угоди про надра як для США, так і для України. Він висловив сподівання, що документ все ж буде підписано найближчим часом. «Ми очікуємо на українську технічну команду на початку наступного тижня, і я сподіваюся, що ми зможемо підписати цю угоду і повернутися до взаємовигідної ситуації», — сказав Бессент.
Також нагадаємо, Україна запросила зміни в угоді щодо мінералів, наполягаючи на збільшенні американських інвестицій.

