Блінкен: Україна й США за президентства Байдена обговорювали питання копалин у межах Плану перемоги
Блінкен: Україна й США за президентства Байдена обговорювали питання копалин у межах Плану перемоги

Блінкен: Україна й США за президентства Байдена обговорювали питання копалин у межах Плану перемоги

Колишній держсекретар США Ентоні Блінкен розповів, що Вашингтон і Київ обговорювали питання щодо українських рідкісноземельних мінералів у межах Плану перемоги президента Володимира Зеленського

Зміст

Про це він сказав в інтервʼю CNBC, цитує Укрінформ.

"Частиною Плану перемоги, який президент Зеленський поклав на стіл впродовж останніх шести місяців нашої адміністрації, включав нашу співпрацю з ними (українцями, – ред.) щодо рідкісноземельних ресурсів", - зазначив Блінкен.

За його словами, США за президентства Джо Байдена намагалися направити свої інвестиції в Україну, зокрема в галузь копалин.

Водночас колишній американський держсекретар розкритикував пропозицію адміністрації чинного лідера Дональда Трампа стосовно угоди про надра.

"Те, що ми бачили в цій запропонованій угоді, по суті означало б "захист, без захисту". Ми хочемо всі ці речі (надра, – ред.), але у відповідь ви не отримаєте багато чого в питанні захисту проти Росії від нас", - акцентував Блінкен.

Угода про копалини: що відомо

Президент України Володимир Зеленський у четвер, 27 березня, заявив, що США пропонують замість рамкової угоди про корисні копалини відразу підписати повну.

28 березня у ЗМІ з’явилася інформація, що адміністрація президента США Дональда Трампа повернула до угоди про надра вимогу до України відшкодувати всю допомогу, яку Штати надали після початку повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році. 

Під час години запитань до уряду у Верховній Раді 28 березня міністерка економіки України Юлія Свириденко підтвердила, що уряд отримав проєкт угоди від США щодо корисних копалин.

Згодом Зеленський прокоментував новий американський проєкт угоди про українські рідкісноземельні мінерали та розповів, що в ньому зʼявилися речі, які раніше сторони відкидали.

31 березня президент США Дональд Трамп сказав, що український лідер хоче відмовитися від важливої ​​угоди щодо корисних копалин.

Того ж дня стало відомо, що Україна та США вперше обговорили американський драфт угоди про копалини.

8 квітня Bloomberg написав, що делегації України та США 11-12 квітня обговорять угоду про корисні копалини.

Того ж дня очільник МЗС Андрій Сибіга заявив, що Україна вже виробила свою позицію щодо угоди зі США про корисні копалини й нині формує групу, яка поїде на переговори. 

9 квітня президент України Володимир Зеленський повідомив, що технічні перемовини по угоді про надра, які відбудуться у Вашингтоні 11-12 квітня, стануть першою зустріччю, на якій планують виробити головні засади угоди. Зокрема, Україна буде відстоювати паритетність в управлінні фондом. 

Теги за темою
Україна США Володимир Зеленський Новини Дональд Трамп Суспільство Джо Байден
Джерело матеріала
loader
loader