/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F32%2F626488b8e4b38fac494eb30280b01378.jpg)
Літній наступ Росії приречений на провал, - The Telegraph
Україна готується до нового масштабного наступу з боку Росії, тоді як війська Москви активізують атаки на українські позиції. Київ повідомляє про накопичення російських резервів у рамках підготовки до чергового великого штурму.
Однак, на думку аналітиків, амбіції Володимира Путіна щодо захоплення нових територій до можливої мирної угоди навряд чи реалізуються. Причина - численні проблеми, слабка організація та нестача техніки в російській армії.
Спостерігачі зазначають, що у військ РФ практично вичерпані запаси танків і бронетехніки. Навіть за умов невеликих тактичних успіхів Росія не зможе ними скористатися через обмежені ресурси.
Дмитро Жмайло, виконавчий директор Українського центру безпеки та співробітництва, у коментарі The Telegraph сказав:
"Поки що будь-який наступ Росії на лінії фронту неможливий. Росія не має великих військових перемог на лінії фронту, тому вони хочуть створити враження, що є величезні рухи та переваги. Ми не бачимо цього на місцях".
Минулого місяця Володимир Зеленський і лідери G7 застерегли, що РФ планує нові атаки, зокрема - в напрямку Сумської та Харківської областей, що могло б надати Путіну перевагу в майбутніх переговорах.
У середу головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський підтвердив, що наступальні дії вже розпочалися - інтенсивність атак РФ значно зросла. Тим часом Київ прагне зберегти фокус світової уваги на ситуації в Україні, попри відсутність теми мирної угоди в порядку денному Дональда Трампа.
Втім, Джон Харді, заступник директора російської програми Фонду захисту демократій, переконаний, що зростання атак не приведе до істотних успіхів:
"Те, що ми бачимо, - це лише сплеск темпу штурму... Це дуже малий масштаб. Вони можуть пробити діру в українській лінії, але вони не в змозі пробити цю діру і досягти швидкого, оперативного, значного прориву".
За оцінками, потенційно найуразливішою залишається Сумська область, де українські війська перегруповуються після швидкого російського просування в сусідній Курській області. Один із українських військових, який брав участь у боях під Курськом, повідомив The Telegraph, що відступ відбувався вночі невеликими групами. "Багато обладнання залишилося", - сказав він.
Харді зазначає, що атаки здебільшого проводяться невеликими групами без значної технічної підтримки, оскільки ресурси обмежені. Атаки в складі роти (близько 100 солдатів) - рідкість.
Протягом минулого року Росія втратила близько 3000 танків, 9000 одиниць бронетехніки та щонайменше 13 000 артилерійських систем. Харді каже:
"Якщо ви подивитесь на те, що залишилося на складах, особливо те, що придатне до експлуатації, запаси стають досить низькими. Я очікую, що до кінця цього року їм буде дуже важко продовжувати війну, вони будуть повністю виснажені".
Перевага Росії - чисельність. Нещодавно Путін підписав указ про призов ще 160 тисяч осіб. Проте, як зазначає Харді, ці новобранці проходять мінімальну підготовку - часто не більше місяця:
"Це свідомий вибір, який Росія робить, щоб продовжувати тиск на Україну, кинути ці війська в м’ясорубку, не витрачаючи часу на відновлення якості сил, поки війна триває".
Зараз головне завдання України - не допустити скупчення великої кількості російських військ в одному місці, що могло б стати передумовою прориву оборони. Використання дронів відіграє ключову роль у стримуванні агресора.
Харді каже, що Україна розширює свої кращі підрозділи безпілотників і, загалом, покладається на безпілотні системи, щоб компенсувати недоліки в інших сферах.
"Вони добре пристосувалися до того, як воює Росія", - сказав експерт.

