/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2Fe8f39cafc35e233e948ee947bdd79e84.jpg)
Болгарія відмовилася продати Україні реактори для Хмельницької АЕС - яка причина
Коротко:
Болгарія вирішила не продавати Україні ядерні реактори для Хмельницької АЕС, які раніше були призначені для проєкту АЕС "Белене". Про це 15 квітня повідомив віцепрем’єр Болгарії Атанас Зафіров, посилаючись на Forbes та агентство Novinite.
За його словами, рішення було ухвалене за підтримки всіх урядових партнерів. Зафіров підкреслив, що країна має зосередитися на розвитку власної атомної енергетики, враховуючи глобальне зростання цін на електроенергію.
"Це стратегічно важливе рішення для енергетичної незалежності Болгарії", — заявив він.
Він також зазначив, що атомна енергетика це стабільне, ефективне та передбачуване джерело енергії.
Віцепрем’єр додав, що Болгарія володіє необхідною інфраструктурою і досвідом для самостійного розвитку галузі, а продаж реакторів вважав би стратегічною помилкою. Рішення підтримали всі партнери по коаліції, зокрема й партія ГЕРБ.
Зафіров зазначив, що обговорив це питання особисто з прем’єром Бойко Борисовим і подякував за спільну позицію, наголосивши на стратегічній важливості цього кроку в умовах енергетичної нестабільності.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F11ac16f0cea81d48c3c900d73e48bedb.jpg)
Добудова Хмельницької АЕС - останні новини за темою
Нагадаємо, як раніше повідомляв Главред, Верховна Рада України підтримала законопроєкт, що надає "Енергоатому" можливість придбати російські ядерні реактори, які наразі знаходяться в Болгарії, для подальшого використання на Хмельницькій АЕС. Про це 11 лютого повідомив народний депутат від партії "Голос" Ярослав Железняк.
Водночас міністр енергетики Герман Галущенко 15 січня заявив, що завершення будівництва енергоблоків на українських АЕС не призведе до зростання тарифів на електроенергію для населення. З його слів, перегляд тарифів наразі взагалі не розглядається.
Що відомо про Forbes
Forbes - американський діловий журнал, заснований у 1917 році, з 2014 року належить гонконгській інвестиційній групі Integrated Whale Media Investments, повідомляє Вікіпедія.
Forbes.com є частиною Forbes Digital, підрозділу Forbes Media LLC. До холдингу Forbes також входить частина RealClearPolitics. Разом ці сайти охоплюють понад 27 мільйонів унікальних відвідувачів щомісяця. Сайт Forbes.com працює під гаслом "Домашня сторінка для світових бізнес-лідерів" і в 2006 році був визнаний найбільш відвідуваним бізнес-сайтом у світі.
Forbes.com використовує "модель дописувачів", в якій широка мережа "дописувачів" пише і публікує статті безпосередньо на сайті.
У 2020 році Forbes отримав нагороду Webby People's Voice Award у номінації "Бізнес-блог/сайт".
