Трамп не хоче надавати Україні зброю навіть за гроші - Bild
Трамп не хоче надавати Україні зброю навіть за гроші - Bild

Трамп не хоче надавати Україні зброю навіть за гроші - Bild

Трамп не хоче надавати Україні зброю навіть за гроші - Bild

Володимир Зеленський запропонував, використовуючи фінансові ресурси ЄС і заморожені російські активи, купити у США сотні ракет Patriot за великі гроші.

На чергове одкровення у політиці президента США Дональда Трампа щодо України звернуло увагу німецьке видання Bild 16 квітня, наголосивши, що Трамп не хоче допомагати Києву навіть у тому разі, якщо отримає натомість 50 мільярдів доларів із фондів ЄС. Він відмовився від відповідної вигідної угоди з новими звинуваченнями на адресу президента України Зеленського.

Оскільки ракети Patriot виробляють тільки в США, а президент Трамп ще до вступу на посаду дав зрозуміти, що більше не хоче надавати Україні безоплатну допомогу, президент України Володимир Зеленський запропонував, використовуючи фінансові ресурси ЄС і заморожені російські активи, купити у США сотні ракет Patriot за великі гроші - кожна вартістю 5,5 мільйона євро.

Загалом на це можна виділити 50 мільярдів доларів (44 мільярди євро), заявив він три дні тому. «Дайте нам пакет, який включає і ППО, і інші відповідні інструменти, і ми його оплатимо», - сказав Зеленський, коментуючи свою пропозицію українським ЗМІ.

Але, мабуть, чинний президент США настільки захоплений поки що безрезультатними переговорами з палієм війни Володимиром Путіним, що навіть не хоче заробляти на обороні України, акцентует видання.

При цьому Україні терміново потрібні нові системи протиповітряної оборони, щоб запобігти новим російським розправам над цивільним населенням, подібним до тих, що сталися за останні два тижні на дитячому майданчику в Кривому Розі та навколо університету в Сумах.

Раніше на запитання журналіста, чи не хоче він продати Україні нові зенітні ракети, Трамп відповів у Білому домі: «Ви знаєте, він завжди хоче купити ракети. Але, бачте, коли ви починаєте війну, ви повинні знати, що ви можете виграти цю війну. Не можна починати війну проти ворога, який у 20 разів більший, і сподіватися, що хтось дасть тобі ракети».

Слова Трампа викликали роздратування не лише через те, що він укотре переплутав винуватців і жертв російської агресивної війни - рішення також виглядало суперечливим з економічної точки зору. Адже експорт зброї означав би високі доходи для економіки США.

Це «ні» з Вашингтона викликало обурення в Україні. Це показує, що США не зацікавлені в «припиненні кровопролиття», як неодноразово заявляв Дональд Трамп. Натомість політика Трампа лише ще більше розпалює агресивну війну проти України, пояснюють спостерігачі та активісти.

Нагадаємо, за кілька місяців до закінчення свого президентського терміну Джо Байден ухвалив низку рішень щодо посилення запасів критично важливих боєприпасів України. Наприкінці 2024 року Міністерство оборони США відправило сотні тисяч артилерійських снарядів, тисячі ракет і сотні бронемашин, а в грудні Байден схвалив додатковий пакет військової допомоги на 1,25 мільярда доларів, що дало змогу зберегти постачання зброї зі США (за винятком шкідливої паузи, яку в березні запровадив Дональд Трамп).

Ці рішення дали Україні час, але він спливає. Україна вичерпує запаси американських боєприпасів. Пакет допомоги в розмірі 1,25 млрд доларів незабаром буде повністю використаний. У Сполучених Штатів все ще є кілька мільярдів доларів, які можна було б використати для надання Україні додаткової допомоги у сфері безпеки. Але з моменту вступу на посаду Трамп не затвердив жодного пакета військової допомоги для України і, схоже, не має наміру робити це й надалі.

Джерело матеріала
loader
loader