Українські тенісистки у фіналі ЧС: в чому унікальність перемоги Світоліної та команди у турнірі Біллі Джин Кінг
Українські тенісистки вперше в історії пройшла у фінал Кубку Біллі Джин Кінг. У польскому Радомі, де проходив відбірковий турнір за право грати у фіналі, українська команда подолала збірну Польщі (3:0) та Швейцарії (2:1).
Для Еліни Світоліної перемога над представницею Швейцарії Жиль Тайхманн стала рекордною в одиночному розряді за збірну - сімнадцятою, що дозволило їй зрівнятись за кількістю перемог з Оленою Татарковою.
Загалом наша команда на турнірі була представлена в найпотужнішому складі із всіх можливих: Еліна Світоліна, Марта Костюк, Катаріна Завацька, Надія і Людмила Кіченок. В такому ростері наша збірна стала явним фаворитом на фоні польської і швейцарської команд, де були очевидні втрати: полячки приїхали на турнір без Іги Швьонтек, а швейцарки - без Белінди Бенчіч.
Плюс для іміджу країни та розвитку тенісу
Головний редактор Ukrainian Tennis Сергій Конторчік поділився своїм враженням від виступу українських тенісисток на Кубку Біллі Джин Кінг.
- Очевидно, що Кубок Біллі Джин Кінг - це головний і, по суті, єдиний регулярний командний турнір у жіночому тенісі, де грають за свою країну. Тому присутність нашої команди у фінальному турнірі серед вісімки найсильніших збірних світу - це дуже важливо як для іміджу країни, так і для розвитку тенісу загалом. Тим більше, що всі наші лідери збірної дуже сильно використовують тенісну платформу, щоб нагадувати світові, що війна в Україні триває і нам, як і раніше, потрібна підтримка світу, - каже Сергій Конторчік. - Ми бачили цитати про це від наших тенісисток у Радомі, і думаю, їх буде не менше в Шеньчжені.
Якщо говорити про матчі збірної проти Польщі та Швейцарії, то всі виконали свої завдання.
- Еліна Світоліна впоралася з обома суперницями - у перший день були проблеми з незручним стилем Маї Хвалінської, але Еліна вчасно знайшла ключ і, відігравши п'ять сетболів у 1,5-годинному першому сеті, все ж не дала суперниці заволодіти ініціативою. У другому матчі Еліні було достатньо взяти сет, і вона спокійно перевиконала це завдання, - пояснює експерт. - Марта Костюк у перший день виграла дуже легко, а проти Швейцарії їй все ж завадила неприємна травма.
Пари, на думку Сергія Конторчіка, теж відіграли досить якісно.
- І сестри Кіченок проти Польщі виграли важливий матч, який дав нам запас на Швейцарію, і Завацька з Надею принесли перемогу в другий день. Не бачу жодних претензій до тенісисток. Усі відіграли на відмінно, - додав наш співрозмовник.
Китайський фінал найкращої вісімки світу
Таким чином, наші дівчата кваліфікувались до фінального турніру Кубку Біллі Джин Кінг, який відбудеться з 16 по 20 вересня у китайському Шеньчжені.
У фіналі виступлять Китай у ролі господарів турніру, Італія в статусі чинних чемпіонок, а також Японія, Іспанія, Казахстан, Україна, Велика Британія та США. Жеребкування фіналу відбудеться 12 травня, саме тоді Україна і дізнається своїх суперників на шляху до перемоги.
Довідка
Чим знаменита Біллі Джин Кінг?
Турнір названо на честь Біллі Джин Кінг, легендарної тенісистки, колишньої першої ракетки світу зі США. Назва була змінена з Кубка Федерації (Fed Cup) на Кубок Біллі Джин Кінг у вересні 2020 року.
Спортсменка виграла 39 титулів Великого шолома: 12 в одиночному розряді, 16 у жіночому парному розряді та 11 у змішаному парному розряді.
Боролася за гендерну рівність у спорті та за його межами. Виступала за рівні призові для жінок у тенісі та відіграла ключову роль у створенні Жіночої тенісної асоціації (WTA).
Її перемога в 1973 році над Боббі Ріггсом у "Битві статей" вважається поворотним моментом, який значно підвищив престиж жіночого спорту.
Біллі Джин Кінг боролася за гендерну рівність у спорті. Фото: wikimedia.org

