FREEДОМ у березні: самостійне виробництво інформаційного марафону, рекордні перегляди в діджитал, відео з Володимиром Зеленським у трендах РФ
З 1 березня 2025 року ДП «МПІУ» повністю перейшло на самостійне виробництво інформаційного марафону FREEДОМ, трансляція якого здійснюється в прямому ефірі. YouTube-канали українського іномовлення, які працюють під брендом FREEДОМ — базовий FREEДОМ, FREEДОМ.LIVE, FREEДОМ.КАВКАЗ, FREEДОМ.DOC та FREEДОМ.МНЕНИЯ – отримали найвищу кількість переглядів за місяць – 106 млн.* Понад 90% аудиторії – глядачі з-за кордону.
У березні мовлення FREEДОМ здійснювалось з невеликої резервної студії, оскільки основна студія була зруйнована 12 лютого внаслідок ракетного атаки армії РФ. При цьому з 1 березня 2025 року ДП «МПІУ» успішно перейшло на повністю самостійне виробництво інформаційного марафону FREEДОМ, який транслюється в прямому ефірі. Окрім того, іномовлення власними силами виробляє значну частину записних програм і документальних проєктів для телеканалу FREEДОМ. Медіа партнери продовжують транслювати контент FREEДОМ на своїх діджитал майданчиках, натомість надають телеканалу свої окремі студійні проєкти.
Другий місяць поспіль контент FREEДОМ, розміщений на власних діджитал майданчиках іномовлення, отримує рекордні перегляди. У березні на каналах ДП «МПІУ» в соціальних мережах та месенджерах (YouTube, Facebook, TikTok, Telegram, Х, WhatsApp) його переглянули 144,4 млн разів**, з них – 106 млн у YouTube, 23 млн у ТікТок. Загалом, контент FREEДОМ на всіх діджитал майданчиках ДП «МПІУ» та партнерів у березні зібрав 274,5 млн переглядів***, а за 3 роки роботи – 12,7 млрд.
У березні понад 90% YouTube-аудиторії FREEДОМ становили глядачі з-за кордону. У топ країн за переглядами потрапили Росія, Казахстан, Узбекистан, Німеччина. Серед міст лідерами стали Москва, Ташкент, Алмати, Бішкек, Душанбе.
Найбільшу цікавість глядачів FREEДОМ викликали події та заяви, що стосувались питань можливості мирного врегулювання війни в Україні за участі Сполучених Штатів Америки. Високі перегляди отримали заяви Володимира Зеленського після зустрічі з Дональдом Трампом, коментарі щодо зустрічі делегацій України та США в Саудівській Аравії, а також висвітлення позиції України щодо умов укладення мирної угоди. До трендів російського сегменту YouTube потрапив фрагмент інтерв'ю Володимира Зеленського для каналу Fox News, яке він дав відразу після напруженої зустрічі з Дональдом Трампом у Білому домі. Відео, в якому Президент України подякував за підтримку та назвав США стратегічним партнером України, зібрало 3,1 млн переглядів, з яких 88,8% припали на іноземну аудиторію (25,9% — з Росії, 9,9% — з Казахстану, 6,1% — з Узбекистану, 5,4% — з Німеччини). Ще 2,7 млн разів це відео переглянули у TikTok. До топових також увійшло відео, в якому Володимир Зеленський під час розмови з журналістами наголосив на готовності України до конструктивного діалогу на рівних із США – його переглянули 1,6 млн разів: 84,1% переглядів з-за кордону, з них 22,4% - з Росії, 9,4% – Казахстану, 5,4% – Німеччини, 5,2% – зі США. Ще одним лідером за переглядами на YouTube майданчиках стала заява Володимира Зеленського про те, що Україна готова до миру лише з сильної позиції - 1,5 млн переглядів, з яких 92,1% припали на іноземну аудиторію: найбільше з Росії (27,2%), Казахстану (9,4%), Німеччини та Узбекистану (по 5,9%). У TikTok це відео отримало понад 423 тисячі переглядів. А на англомовному майданчику UATV.English – 1,6 млн переглядів: 99% з-за кордону, 34,5% - зі США, 7,5% з Індії, 6,7% - з Канади. Також у березні на UATV.English 2,5 млн переглядів отримало відео з прескоференції Президента України від 23 лютого, під час якої Володимир Зеленський зазначив, що прагне діалогу з Трампом та не підписуватиме те, «що будуть виплачувать 10 поколінь українців»: 99% переглядів з-за кордону, 42,7% - зі США, 8,4% - з Великої Британії, 8% - з Канади.
Також у березні високим був інтерес глядачів FREEДОМ до заяв Дональда Трампа по Україні, ситуації з військовою допомогою США, дій європейських лідерів на підтримку нашої держави, новин про події на фронті. Так, новина про поновлення військової допомоги Сполучених Штатів отримала понад 670 тис. переглядів, про екстрене засідання лідерів ЄС в Брюсселі – 880 тис., спростування російських фейків про ситуацію на Курщині – 730 тис., заява Дональда Трампа про прагнення України до миру – 1 млн.
Найвищі показники за місяць — 23 млн переглядів – у березні отримав TikTok FREEДОМ, з них 86,3% — закордонна аудиторія. Найактивніші країни в TikTok – Казахстан, Росія та Білорусь. Особливу популярність на цьому майданчику здобули кадри зустрічі делегацій України та США в Джидді в Саудівській Аравії щодо відновлення американської військової допомоги та можливості припинення вогню (1,7 млн), відео про втрати російських солдат, зокрема під час навчань в Херсонській області (340 тис.), а також заява Зеленського про те, що Україна не може бути в списку "меню" для Путіна".
У черговому випуску проєкту «Люди доброї волі» вийшло інтерв’ю Сакена Аймурзаєва з колишнім командувачем армії США в Європі Беном Годжесом, в якому гість каналу FREEДОМ висловив думку, що край російському мілітаризму може покласти лише остаточна поразка і непотрібно цього боятися. Загалом на майданчиках FREEДОМ це інтерв’ю отримало понад 100 тис. переглядів. В адаптації англійською мовою воно також вийшло на YouTube-каналі українського іномовлення The Gaze інтерв’ю Годжеса, де його переглянули понад 185 тис. разів.
Другий епізод програми «Гібридні операції» про те, як Кремль перетворив Балтійське море на арену для різних диверсій, а країни Балтії – на регіон для випробування гібридних методів війни, на майданчиках ДП «МПІУ» та партнерів переглянули понад 210 тис. разів.
Одні з найвищих показників перегляду саме з Росії у березні мали відео проєкту FREEДОМ.КАВКАЗ, який висвітлює питання ідентичності народів Кавказу та їхньої боротьби за незалежність від Росії. Так, у березні глядачі з РФ становили 41% всієї аудиторії майданчика. Високий інтерес аудиторії (274 тис. переглядів) отримав стрім за участю депутата Верховної Ради України, співголови міжфракційного об’єднання "За деколонізацію Росії" Олега Дунди, під час якого йшлося про перспектив незалежності Чечні.
*Мається на увазі найвища сума переглядів відео на YouTube-каналах FREEДОМ, FREEДОМ. LIVE, FREEДОМ.DOC, FREEДОМ.МНЕНИЯ та FREEДОМ.КАВКАЗ та за місяць. Період: 03’22 – 03’25 рр.
** Загальні показники переглядів на всіх діджитал майданчиках ДП “МПІУ”: YouTube, Facebook, TikTok, Telegram, Х, WhatsApp. Джерела даних: аналітичні інструменти діджитал-платформ; Google Analytics; YouTube Studio каналів FREEДОМ. Період: березень 2025 р.
***Загальні показники на всіх діджитал-майданчиках (YouTube, Facebook, TikTok, Telegram) ДП “МПІУ” та на майданчиках партнерів — українських медіагруп, на яких виходить контент під брендом FREEДОМ. Джерела даних: аналітичні інструменти діджитал-платформ; Google Analytics; YouTube Studio каналів FREEДОМ та партнерів. Період: березень 2025 р.
ПРО FREEДОМ
FREEДОМ – канал українського державного іномовлення, орієнтований на російськомовну аудиторію за межами України. Ефірний телеканал мовить через супутник, у кабельних, DTH, IPTV мережах національних операторів та на ОТТ-платформах. У діджиталі представлений на 14 майданчиках в Інтернет, на YouTube, у Facebook, TikTok, Telegram, Х, WhatsApp. Канал FREEДОМ входить до складу державного підприємства "Мультимедійна платформа іномовлення України". ДП "МПІУ" – це стійка, багаторівнева інституція в системі інформаційної безпеки держави, яка включає в себе сім медіабрендів – "FREEДОМ", "Дім", "UATV.English", "UATV.Arabic", "UATV.Español", "The Gaze", "UATV.Português", які виготовляють і транслюють контент шістьма мовами: українською, англійською, російською, арабською, іспанською та португальською.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.

