/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F829aa25e8104a5c6d42ef1117cd0c89e.jpg)
Що стало причиною падіння цін на нафту
Спад цін на нафту
Так практично в першому кварталі 2025 року ціни на нафту впали через невизначеність, яку генерувало обрання Трампа на пост президента, розказав у коментарі для 24 Каналу експерт з міжнародних енергетичних відносин, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар.
Зараз спадна динаміка посилилася завдяки тарифним діям Трампа, тому що посилилась невизначеність вже глобальної економіки. Перші, хто відчув це, – основні споживачі нафти. До прикладу, Китай,
– розповів Гончар.
Економічна активність стримується через непередбаченість для корпоративних суб'єктів по всьому світу. А неясність з виробництвом і збутом продукції спонукає заміслитися, чи слід купувати багато енергоресурсів.
Зауважте! Тому, як пояснив Михайло Гончар, ціни на сировину, і не тільки на нафту, знижуються.
Чи матиме це вплив на Україну
Експерт каже, що для України це доволі позитивне явище, як для країни-споживача, як і в "контексті російської агресії". Річ у тім, що зменшення доходів з нафти означає зменшення надходжень до бюджету війни.
Однак Михайло Гончар зазначив, що питання скоріше у тому, як довго ціни на нафту триматиметься на низькому рівні. Тобто важливим фактором є середньозважена ціна на нафту по року.
Наприклад, коридор ціни від 60 до 70 доларів за барель по бренду, на жаль, є цілком прийнятний для Росії. Тому зараз варто дивитися перш за все, якою буде реакція країн ОПЕК,
– сказав Михайло Гончар.
Важливо! Не слід забувати й про Саудівську Аравію, бо наразі країна "грає" на збільшення ціни на нафту для взяття більшої частки на глобальному нафтовому ринку.

