/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fa367fd8c26e673f05bdb474d64dd7b77.jpg)
Виросте надзвичайно великою і соковитою: ось чим підживити полуницю у квітні
Для того, аби полуниця дала гарний урожай, потрібно подбати про правильний догляд, адже рослина досить вибаглива, повідомляє 24 Канал. І особливо важливо пам'ятати про підживлення – без них ягоди не виростуть досить великими.
Як правильно підживлювати полуницю навесні?
Для того, аби отримати щедрий врожай ягоди, дуже важливо не тільки підібрати правильні добрива, але й запам'ятати кілька важливих правил. Перш за все, перегодовувати кущі не можна – але важливо й слідкувати за тим, яких поживних елементів ягодам не вистачає.
Зважайте, що недогодовування полуниці добривами для ягоди все ж не таке страшне, як їхній надлишок. Останнє перш за все позначиться не на кількості ягід, а на їхній користі, смаку, транспортабельності тощо.
Також завжди потрібно враховувати особливості сорту та різновиду полуниці – звичайні садові сорти та ремонтантна полуниця, хоч і схожі за принципом підживлення, та все ж потребують зовсім різного підходу.
Ще одне важливе правило, яке потрібно запам'ятати городникам – не намагайтеся компенсувати відсутність іншого догляду за допомогою підживлення. Воно доречне тільки під час другого, а часто навіть – тільки під час третього року вирощування полуниці.
До речі, підживити навесні радять не тільки полуницю, але й іншу городину. Раніше ми розповідали, чим потрібно підживити часник, аби він виріс великим і не жовтів.
Натомість кущики, які ви щойно висадили, і що тільки вкорінюються та ростуть, не потребують стільки ресурсів для росту та розвитку.
Полуницю потрібно правильно підживлювати / Фото Pexels
Чим підживити полуницю у квітні?
Коли починається цвітіння полуниці, кущикам особливо важливо отримати калій та фосфор. Ці елементи сприятимуть утворенню бутонів та формуванню зав'язей. Ось кілька найкращих варіантів:
- Попеловий настій – потрібно використовувати 100 грамів попелу на відро води. Це багате джерело калію, що допоможе підвищити якість зав'язі.
- Суперфосфат. Він може сприяти рясному цвітінню та формуванню великих ягід.
- Борна кислота – використовуйте по граму добрива на літр води. Вона може стимулювати цвітіння та запобігає опаданню бутонів.
А ось для того, аби ягоди згодом були солодшими, ви можете використати йодовий розчин, деревний попіл та добрива, які містять магній – вони допоможуть посилити фотосинтез, а це сприятиме накопиченню цукрів у ягодах.

