/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F509b741f0ab40742794d6e9967bd3a7f.jpg)
Штати піднімуть тарифи до 3500% на сонячні панелі з Південно-Східної Азії - CNN
Про це повідомляє CNN, передає Укрінформ.
Минулого року справу порушили корейська Hanwha Qcells та First Solar Inc зі штату Аризона та кілька менших виробників, які прагнуть захистити мільярди доларів інвестицій у виробництво сонячної енергії в США.
Група заявників Американського альянсу з торгівлі сонячними панелями звинуватила великих китайських виробників сонячних панелей із заводами в Малайзії, Камбоджі, Таїланді та В’єтнамі в поставці панелей за ціною, нижчою від їхньої собівартості. А також - в отриманні несправедливих субсидій, які роблять американські товари неконкурентоспроможними.
Тарифи, оголошені в понеділок, значно відрізняються залежно від компанії та країни, але в цілому є вищими за попередні мита, оголошені наприкінці минулого року.
Комбіновані демпінгові та компенсаційні мита на продукцію Jinko Solar з Малайзії були одними з найнижчих – 41,56%. Продукція конкурента Trina Solar з її операцій у Таїланді зіткнеться з тарифами в розмірі 375,19%.
Продукція з Камбоджі буде обкладена митом у розмірі понад 3500%, оскільки її виробники вирішили не співпрацювати з американським розслідуванням.
Для того, щоб тарифи були остаточно затверджені, Комісія з міжнародної торгівлі має проголосувати в червні щодо того, чи було завдано суттєвої шкоди галузі демпінговим та субсидованим імпортом.
«Це дуже сильні результати. Ми впевнені, що вони вирішать проблему недобросовісної торгової практики компаній, що належать Китаю, у цих чотирьох країнах, які надто довго завдавали шкоди американській сонячній промисловості», - сказав Тім Брайтбіл, адвокат американської виробничої групи, під час телефонної розмови з журналістами.
Загроза тарифів країнам, які минулого року поставили до Сполучених Штатів продукції для сонячної генерації на понад 10 мільярдів доларів, спричинила різкі зміни у світовій торгівлі сонячною енергією. Цього року імпорт із чотирьох згаданих країн становить незначну частину того, що було рік тому. Натомість поставки панелей із таких країн, як Лаос та Індонезія, зростають.
Критики цих зусиль, у тому числі торгова група Solar Energy Industries Association, заявили, що мита завдадуть шкоди американським виробникам сонячної енергії. Вони піднімуть ціни на імпортні елементи, які використовуються для створення сонячних панелей на американських заводах. Ці потужності почали зростати після того, як у 2022 році було створено нову субсидію на виробництво чистої енергії.
Як повідомляв Укрінформ, 10 квітня американський президент встановив митні тарифи для продукції з Китаю на рівні 145%, що посилює торговельне протистояння між двома країнами з числа найбільших економік світу.
Генсек ООН закликав країни до вересня розробити національні кліматичні плани, бо виробництво енергії з відновлюваних джерел стає дедалі дешевшим та може стимулювати національні економіки, тож країни мають докладати зусиль для розвитку цього сектору.

