В угоді Трампа щодо України є пункти, які для ЄС категорично неприйнятні, - FT
В угоді Трампа щодо України є пункти, які для ЄС категорично неприйнятні, - FT

В угоді Трампа щодо України є пункти, які для ЄС категорично неприйнятні, - FT

Адміністрація Дональда Трампа запропонувала Києву план для завершення війни, який включає відмову від вступу до НАТО та визнання Криму частиною Росії. Ці пропозиції викликали різку критику з боку ЄС.

Зміст

Про це пише Financial Times.

У виданні повідомляється, що президент України Володимир Зеленський відмовився визнавати суверенітет Росії над будь-якими територіями, які російські війська окупували з 2014 року.

Водночас президент США Дональд Трамп висловив критику щодо позиції українського лідера, називаючи її "дуже шкідливою" для його миротворчих зусиль та "підбурювальною".

"Він може добитися миру або продовжити боротьбу ще три роки, перш ніж втратить всю країну ", — написав президент США в Truth Social.

У статті йдеться про те, що рішення Вашингтона схвалити анексію Криму, всупереч узгодженій політиці НАТО, може бути найбільшою поступкою, яку він зробив Москві за останні місяці під час поспішного укладання угоди.

До того ж, адміністрація Трампа виключила можливість членства України в НАТО, що давно вимагала Росія.

У виданні відзначено, що США щедро винагороджують Москву, тоді як Київ перебуває під тиском і погрозами, отримуючи мало в обмін на відмову від своєї території.

Позиція Європи
Західні урядовці повідомили, що Європа не підтримає жодних кроків США щодо визнання Криму російським і не буде тиснути на Київ для прийняття такого рішення. Європейські країни дотримуються своєї незмінної позиції щодо підтримки суверенітету України.

"Крим — це Україна", - заявила глава зовнішньополітичного відомства ЄС Кая Каллас.

Для європейців визнання анексії Криму є неприйнятним, оскільки воно стало б першим випадком силового захоплення території в Європі з часів Другої світової війни, що поставило б під загрозу міжнародний порядок, який десятиліттями підтримував мир на континенті.

"Крим і прагнення до членства в НАТО — це червоні лінії для нас. Ми не можемо від них відмовитися", - наголосив інший високопоставлений дипломат ЄС.

Навіть якщо США діятимуть односторонньо, це виглядатиме як заохочення російської агресії та може підштовхнути Москву до подальших зазіхань на Грузію, Молдову, а також до погроз іншим колишнім радянським країнам, зокрема країнам Балтії, які є членами НАТО і ЄС.

За словами європейського чиновника, адміністрацію Трампа вже повідомили, що жодна з європейських столиць не прийме рішення про визнання Криму частиною Росії. Він також підкреслив, що найбільші європейські держави НАТО повинні переконати Вашингтон уникати односторонніх дій.

Теги за темою
Україна Росія США Новини Євросоюз Дональд Трамп Крим НАТО
Джерело матеріала
loader
loader