Литва застерігає Захід: визнання анексії Криму — "зелене світло" агресорам
Литва застерігає Захід: визнання анексії Криму — "зелене світло" агресорам

Литва застерігає Захід: визнання анексії Криму — "зелене світло" агресорам

Литва застерігає Захід: визнання анексії Криму — "зелене світло" агресорам

Поступки Путіну щодо Криму (і не тільки) підірвуть довіру до міжнародних інститутів, а також перекреслять роль США як гаранта безпеки.

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс висловив занепокоєння через імовірність міжнародних домовленостей, що можуть включати визнання анексованого Росією Криму. За його словами, подібні кроки суперечать міжнародному праву та можуть мати небезпечні наслідки для глобальної безпеки.

При це повідомляє литовський мовник LRT.

В ефірі литовського радіо Будріс підкреслив, що будь-яке легітимізація окупації суперечить принципам міжнародного порядку: «Якщо погодитись із тим, що анексовану територію можна зберегти лише тому, що вона довго утримується силою, це стане небезпечним прецедентом. Це вже не питання України, це виклик самому поняттю міжнародного права».

Він також жорстко розкритикував можливість того, що США в рамках переговорів з Росією можуть піти на поступки щодо статусу Криму. За його словами, це підірве довіру до міжнародних інститутів, а також послабить роль США як гаранта безпеки: «Ставлячи під сумнів правові основи суверенітету, ми ризикуємо відкрити “двері в пекло”, де вже ніхто не зможе зупинити наступний виток агресії».

Його коментарі стали реакцією на публікацію Financial Times, де йшлося про нібито готовність Володимира Путіна зупинити наступ РФ на нинішній лінії фронту в обмін на певні гарантії від Заходу. Зокрема, обговорювалася ймовірність того, що США визнають суверенітет Росії над Кримом та погодяться на виключення України з процесу вступу до НАТО.

У відповідь на такі сигнали український президент Володимир Зеленський оприлюднив «Кримську декларацію» 2018 року, в якій чітко зазначено: США не визнають спробу Росії анексувати український півострів. Вона, до речі, була прийнята за часів першого президентства Трампа.

Нагадаэмо, Путін запропонував заморозити лінію фронту в Україні і "відмовитися" від своїх територіальних претензій на землі, які ще не захоплені його військами, повідомили офіційні особи в інтерв'ю Financial Times, в рамках пропозиції Дональду Трампу, спрямованої на забезпечення визнання США анексії Криму Росією. Європейські столиці вважають це фальшивою поступкою, спрямованою на те, щоб заманити Трампа в угоду, яка б зрадила Україну і Європу.

Джерело матеріала
loader
loader