/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2F75a0bbe274f4281bd85f38e0b63ff2e2.jpg)
Стало відомо, чому українці так рано помирають: науковець НАН вказав на фактори ризику
Головне для довголіття — це рух
Україна посідає одне з перших місць у світі за рівнем смертності від серцево-судинних захворювань, таких як інфаркти та інсульти. Основним ворогом є паління, а відмова від цього — це найкращий крок до продовження життя.
Як повідомив епігенетик Інституту геронтології ім. Д.Чеботарьова НАМН Дмитро Краснєнков "РБК Україна", значною проблемою також є неправильне харчування: надмірне вживання шкідливої їжі, брак овочів та фруктів призводять до зайвої ваги, що створює додаткове навантаження на організм, зокрема на серце.
Сидячий спосіб життя, коли ми годинами сидимо на роботі чи вдома без фізичної активності, безпосередньо шкодить здоров’ю. Тіло потребує руху.
Недосипання також погіршує здоров’я, зі слів Краснєнкова. Під час сну мозок відновлюється і "ремонтує" пошкоджені клітини. Недостатній сон може призвести до проблем із пам’яттю, увагою та підвищує ризик серйозних хвороб.
"Стрес і самотність впливають на судини і серце. Спілкування з друзями, підтримка близьких, відчуття себе частиною спільноти — це не розкіш, а важлива складова здоров'я і довголіття", — зауважив він.
Попри те, що стрес через війну є важливим фактором, щоденні звички мають значно більший вплив на тривалість життя. Покращення хоча б кількох з них може істотно позитивно вплинути на здоров’я.
Як прожити довше
Головне для довголіття — це рух. Як зазначив епігенетик, людський організм протягом мільйонів років пристосовувався до активного способу життя. Кардіонавантаження (біг, ходьба, плавання), силові вправи, які особливо корисні для збереження молодості шкіри, підходять для довголіття. Під час фізичних навантажень м'язи виробляють міокіни, що сприяють оновленню тіла.
Активність також покращує роботу мозку, зокрема пам’ять та увагу. Найважливіше, що вона зберігає здоров'я судин, захищаючи від основних причин передчасної смерті.
"У Південній Америці є плем’я, представники якого мають найздоровіші судини і серця. Бо вони постійно в русі: ходять, бігають, лазять – живуть так, як має жити людина за задумом природи", — додав Дмитро Краснєнков.
Отже, важливо змінювати повсякденні та шкідливі звички, щоб покращити здоров'я й продовжити життя.
