Трамп ненавидить ЄС — Bloomberg
Трамп ненавидить ЄС — Bloomberg

Трамп ненавидить ЄС — Bloomberg

Трамп ненавидить ЄС — Bloomberg

Колумніст стверджує, що відносини між США та Європою погіршаться, перш ніж настане покращення.  

Відносини між Європою та США схожі на розбиту порцеляну. Цю трагедію — а це справді трагедія — можна виправити лише певними діями з боку європейців і, значною мірою, зміною поведінки у Вашингтоні.

Майже єдина вимога Трампа полягає в тому, щоб союзники США взяли на себе набагато більшу частину тягаря захисту Заходу. Європейці повинні покладатися на власні сили, включно з підтримкою України, вважає Макс Гастінгс, колумніст Bloomberg Opinion.

"У поведінці Європи було чимало лицемірства: з 2022 року ми багато говорили про підтримку Володимира Зеленського, але зробили надто мало, щоб підкріпити ці слова реальними постачаннями зброї. Без допомоги США Україна давно б уже зазнала поразки, і тепер настав час або заплатити, або спостерігати, як Путін поглинає сусідню країну", — пише колумніст.

Тим не менш, Трамп поступився своїми претензіями, намагаючись укласти угоду з Росією про розподіл України, не залучаючи до цього ні європейців, ні українців. Це свідчить про зарозумілість, майже таку ж огидну, як і його прагнення до американського контролю над українськими корисними копалинами.

Окрім питань оборони, адміністрація розпочала наступ на демократії Європи, що свідчить про відмову від дипломатичних норм і грубе невігластво. Віцепрезидент Джей Ді Венс звинувачує європейців у підриві свободи слова через регулювання мови ворожнечі та у вчиненні "цивілізаційного самогубства" через нездатність стримати імміграцію.

"Третій аспект ворожості США до Європи є найменш піддатливим до умиротворення. Трамп ненавидить Європейський Союз і вважає його знищення одним із головних завдань своєї політики — метою, яку, схоже, він поділяє з Владіміром Путіним. Європейським лідерам, для яких ЄС є основою стабільності континенту, важко вважати союзником президента, який прагне такого результату", — додає колумніст.

Адміністрація прагне вести бізнес на двосторонній основі з європейськими країнами і особливо з їхніми ультраправими політиками, відкидаючи серйозний діалог з Брюсселем. Крім того, команда Трампа прагне вбити клин між Британією та ЄС у той час, коли прем'єр-міністр Кір Стармер прагне до тісніших відносин після Brexit.

"Навряд чи кампанії Трампа вдасться одночасно розвалити ЄС і змусити його відвернутися від Китаю. Зіткнувшись з ворожою Америкою, європейці, можливо, не настільки дурні, щоб припустити, що Китай може бути нашим другом, але ми не можемо відкинути його як торгового партнера", — вважає Гастінгс.

Існує ще одна серйозна загроза, пов'язана з тим, що Трамп виступає як головний захисник американських технологічних гігантів: він може змусити Брюссель послабити регулювання соціальних мереж, особливо щодо контролю мови ворожнечі. Трамп, ймовірно, піде на поступки ЄС у торговельній війні за умови надання Ілону Маску та його союзникам можливості безперешкодно поширювати будь-який контент у соцмережах; якщо Брюссель на це погодиться, це стане трагедією для всіх, особливо для наших дітей, додає колумніст.

"Чи турбуватиме пересічних прихильників Трампа розрив із Європою? Думаю, що ні. Культурний зв’язок між США та Європою слабшає вже десятиліттями, адже дедалі менше американців визнають своє європейське походження", — стверджує Гастінгс.

Він додає, що кожен вчинок Трампа підкреслює відмову його країни від відданості свободі, справедливості та гуманітарним цінностям; його зневага до Європи здається такою ж приголомшливою, якби давній друг раптом схопив нас за горло.

"Якщо ЄС хоче вижити, європейці мають вкладати більше у власну безпеку та стійкість і дати відсіч агресору з-за Атлантики. Можливо, нам доведеться уникати співпраці з цією адміністрацією та тими потворними силами, які вона уособлює, але ми терпляче чекатимемо на відродження кращої Америки, про яку так само мріють багато її громадян", — підсумував Гастінгс.

Раніше кореспонденти Financial Times розповіли, як Європа може захистити себе без допомоги США. Протягом 80 років європейські армії покладалися на підтримку США, і на заміну цього потрібен час — й мільярди євро.
 
 
  
 
 

Джерело матеріала
loader