Як сказати "на цыпочках" українською: вчителька дала відповідь
Як сказати "на цыпочках" українською: вчителька дала відповідь

Як сказати "на цыпочках" українською: вчителька дала відповідь

Не усім відомо, як саме правильно перекласти таке словосполучення.

Ви дізнаєтеся:

В українську мову нерідко прокрадається суржик – його можна почути у розмовах з рідними і знайомими, від випадкових перехожих, або й ми самі можемо, самі того не знаючи, час від часу вимовляти такі слова.

Вчителька української мови і блогерка з Дніпра Світлана Чернишова у своєму YouTube-каналі "Учителька української" розповіла, як уникати суржику і як правильно перекласти українською мовою низку слів, які стосуються спорту.

"Цей словничок буде цікавим усім, хто займається спортом: "трусцой" – "підтюпцем", "вразвалочку" – "перевальцем", "на цыпочках" – "навшпиньки", "на корточках" – "навпочіпки", "на четвереньках" – "рачки, навкарачки, рачкувати". А ви вживаєте ці слова чи використовуєте якісь інші?", – зазначила Чернишова.

Дивіться відео про те, як сказати "на цыпочках" українською:

Раніше Главред розповідав, чому не можна казати Саша, Юра, Діма – як правильно називати людей з такими іменами. Насправді імена Олександр, Юрій і Дмитро в українській мові скорочуються по іншому.

Нагадаємо, які топ-5 найпоширеніших прізвищ в Україні – став відомий список. Прізвище, яке потрапило на перше місце в цьому списку, носять 155 тисяч осіб в Україні.

Вас також може зацікавити:

Хто така Світлана Чернишова?

Світлана Чернишова – вчителька української мови з Дніпра. Вона викладає вже понад 30 років. Стала відомою після того, як почала публікувати навчальні відео з української мови у TikTok, а потім на YouTube.

Станом на початок 2025 року у неї було 102 тисячі підписників на сторінці "Учителька української" у TikTok, а також 41 тисяча підписників на сторінці з такою ж назвою в YouTube.

Джерело матеріала
loader