Духовний радник Трампа заявив, що зміг зміцнити діалог між Києвом і Вашингтоном
Пастор Марк Бернс, чоловік, якого називають духовним радником президента США Дональда Трампа, заявив, що зміг зміцнити діалог між США та Україною, після того, як розповів йому про побачені наслідки війни в Україні
Про це повідомляє The Kyiv Independent.
"Я поділився з президентом і Білим домом тим, що пережив в Україні. Про звірства, скоєні росіянами над українськими жінками, дітьми, людьми похилого віку та цивільним населенням. Я поділився історіями про 20 000 викрадених дітей та 700 місць віри, які стали мішенню для росіян", - розповів Бернс.
На запитання, як Трамп відреагував на його версію війни, Бернс відповів: "Президент завжди виявляє турботу про невинних людей, які гинуть та страждають. Саме тому він чинить більший тиск на (президента Росії Володимира) Путіна та висловлює своє невдоволення Путіним".
Бернс, який раніше підтримував паузу у наданні військової допомоги Україні, кардинально змінив свою позицію після візиту до Кривого Рогу — міста, яке зазнало нищівного ракетного удару з боку Росії, що забрав життя 20 людей, серед яких було дев’ятеро дітей. В інтерв’ю для Kyiv Independent він заявив, що "підтримка України — це Америка понад усе".
Після нещодавньої зустрічі з Дональдом Трампом Бернс повідомив про конкретні дії з боку експрезидента. За його словами, Трамп схвалив першу партію військових поставок для України, тим самим надіславши "потужний сигнал" про незмінність американської підтримки права України на самозахист.
Крім того, Бернс відзначив створення американо-українського Інвестиційного фонду реконструкції, який він охарактеризував як "монументальний крок у напрямку забезпечення України ресурсами для відновлення та економічного зростання".
Що відомо про угоду щодо копалин зі США
27 березня президент Володимир Зеленський повідомив, що США пропонують одразу підписати повну угоду щодо корисних копалин, замість попередньої рамкової угоди.
28 березня з'явилися повідомлення у ЗМІ, що адміністрація Дональда Трампа повернула до проєкту угоди вимогу до України відшкодувати всю допомогу, надану США з 2022 року.
Того ж дня, 28 березня, міністерка економіки Юлія Свириденко під час виступу у Верховній Раді підтвердила, що Україна отримала проєкт угоди від США і зараз формує свою відповідь.
Згодом Зеленський заявив, що в новому американському проєкті угоди з'явилися пункти, які раніше відхилялися обома сторонами.
31 березня Трамп заявив, що український президент має намір відмовитися від важливої угоди щодо корисних копалин. Того ж дня відбулися перші переговори між Україною та США щодо американського проєкту.
8 квітня Bloomberg повідомив, що 11-12 квітня делегації України та США проведуть переговори щодо угоди про корисні копалини. Того ж дня глава МЗС Андрій Сибіга заявив, що Україна вже визначила свою позицію щодо угоди та формує делегацію для переговорів.
27 квітня прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США домовилися виключити з угоди пункт про відшкодування раніше наданої допомоги.
30 квітня Україна та США підписали угоду про створення Інвестиційного фонду для відбудови України. Наступного дня.
Кабмін 2 травня зареєструваву Верховній Раді проєкт закону про внесення змін до Бюджетного кодексу для реалізації угоди зі США щодо створення Інвестиційного фонду відбудови.

