Зеленський пояснив, чому Україна не погодилася на травневе перемир’я Путіна
Зеленський пояснив, чому Україна не погодилася на травневе перемир’я Путіна

Зеленський пояснив, чому Україна не погодилася на травневе перемир’я Путіна

Перемир’я, що його запропонував президент Росії Володимир Путін на 9 травня, — це частина дипломатичної гри.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час спілкування з журналістами.

«Гра Путіна в таку штучну „гуманітарну“ місію від 7 до 9 травня зрозуміла.

Він 25 років тому, 7 травня, обійняв посаду президента, і немовби іде на зустріч тим сигналам, які США через Віткоффа вже йому запропонували.

Безумовне припинення вогню — модель, яку запропонували американці.

Ми йдемо по ній.

З цієї дати чи з іншої — бажано раніше.

Так, давайте спробуємо на 30 днів.

Чому припинення вогню на 30 днів? Тому що неможливо за три, п’ять, сім днів ні про що домовитися.

Давайте чесно», — сказав президент.

На думку Зеленського, це більше театральна постановка з боку диктатора.

«Гратися для того, щоб дати м’яку атмосферу виходу з ізоляції Путіну на 9 травня, і щоб усім було комфортно, безпечно — тим лідерам, або друзям, або партнерам Путіна, які приїдуть з тих чи інших причинах на кремлівську площу на 9 травн, — допомагати Путіну ніхто не буде», — додав президент.

Зеленський ще раз нагадав: якщо росіяни дійсно готові говорити про реальне припинення вогню, тоді ми повинні підтримати американську стратегію і на 30 днів піти на припинення вогню.

«Просто питання в тому, що вони вбивають вас до 7, потім 7 роблять для себе комфортні два або три дні, а потім 11 числа знову атакують нас ракетами.

Я просто не бачу в цьому ніякої пропозиції», — сказав він.

У Кремлі пояснили це «гуманітарними міркуваннями» у період Дня перемоги.

Джерело матеріала
loader
loader