Україна та Чехія домовилися про співпрацю у сфері ментального здоров'я
Україна та Чехія домовилися про співпрацю у сфері ментального здоров'я

Україна та Чехія домовилися про співпрацю у сфері ментального здоров'я

Координаційний центр із психічного здоров’я Кабінету Міністрів України та Національний інститут психічного здоров’я Чехії підписали меморандум.

Про це у Фейсбуці повідомила Олена Зеленська, передає Укрінформ.

Дружина Президента звернула увагу, що за останнє десятиліття Чехія суттєво реформувала систему ментального здоров’я, запровадивши надання відповідної допомоги на рівні громад.

За найближчі п’ять років країна планує створити не менше ніж сто центрів ментального здоров’я у громадах – якомога ближче до людей та їхніх потреб.

Україна та Чехія домовилися про співпрацю у сфері ментального здоров'я - Фото 1

Перша леді зауважила, що це дуже перегукується з діями України в межах програми ментального здоров’я «Ти як?», метою якої є забезпечити доступ до підтримки там, де люди навчаються, працюють, живуть – у школах, медичних закладах, на робочих місцях, у місцевих громадах.

«Тому досвід Чехії цінний для нас. Тут, наприклад, велику увагу приділяють психологічній допомозі дітям і підліткам. Діють спеціалізовані центри та сервіси підтримки для вчителів і батьків», – зазначила Зеленська.

Україна та Чехія домовилися про співпрацю у сфері ментального здоров'я - Фото 2

Для України це особливо актуально, враховуючи, що її нове покоління переживає досвід війни, наголосила дружина Президента. Держав прагне змінити саму культуру ставлення до ментального здоров’я, щоб звернення по допомогу стало проявом сили, а не стигми, щоб усе це допомогло українцям – дорослим і дітям – пережити російську навалу та жити далі.

Україна та Чехія домовилися про співпрацю у сфері ментального здоров'я - Фото 3

«Ще один крок до цього робимо сьогодні, підписуючи разом із міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком і керівницею Координаційного центру з психічного здоров’я КМУ Оксаною Збітнєвою Меморандум між Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України та Національним інститутом психічного здоров’я Чехії», – заявила Зеленська.

Вона підкреслила, що від початку російського вторгнення Україна вивчає та переймає найкращі світові практики для поліпшення стану українців, але вже й сама може ділитися своїм непростим досвідом.

«Що довше займаюся цією темою, то більше розумію: ментальне здоров’я стає універсальною мовою міжнародного діалогу. Через осмислення травми, плекання стійкості та пошук спільних рішень воно об’єднує науку, дипломатію та суспільства, допомагаючи не лише долати наслідки криз, а й будувати сильніші громади», – резюмувала перша леді.

Як повідомлялося, Президент України Володимир Зеленський разом із дружиною перебувають у Чехії з офіційним візитом.

Фото: Олена Зеленська, Фейсбук

Теги за темою
Чехія Віктор Ляшко
Джерело матеріала
loader