Келлог про всеосяжне припинення вогню: «Однією з перешкод, певно, є Путін»
Келлог про всеосяжне припинення вогню: «Однією з перешкод, певно, є Путін»

Келлог про всеосяжне припинення вогню: «Однією з перешкод, певно, є Путін»

Келлог про всеосяжне припинення вогню: «Однією з перешкод, певно, є Путін»

Келлог наголосив, що українці погоджуються на всеосяжне 30-денне припинення вогню, а президент Росії – ні.

Єдина людина, яка може сприяти завершенню війни в Україні – це президент США Дональд Трамп, заявив спеціальний представник президента США Кіт Келлог в ефірі Fox News. Водночас він зазначив, що сьогодні головною перешкодою припинення вогню є російський президент Владімір Путін.

«Послухайте, я думаю, що у нас є можливість дійсно закрити цю тему. Під можливістю я маю на увазі Дональда Трампа, тому що він єдиний, хто може це зробити. Він неодноразово говорив: «Зупиніть вбивства».  І це те, що нам дійсно потрібно зробити. І прямо зараз українці в хорошому становищі», – заявив Келлог.

За словами спецпредставника, під хорошим становищем він мав на увазі те, що Київ погодився на всеосяжне припинення вогню щонайменше на 30 днів з можливістю продовження. І Україна, додав Келлог, готова зробити це сьогодні. Він зазначив, що країни коаліції охочих також підтримують таке припинення вогню в Україні.

«І українці погоджуються на це. Правда, їм не всі умови подобаються. Але ми дійшли до того моменту, коли я щиро вірю, що ми можемо в цьому напрямку просунутись. Отже, я думаю, що ми вже близько. Єдина людина, яка може це зробити, я вважаю, це президент Трамп, якщо Путін погодиться. І це одна з наших, певно, перешкод на шляху до прогресу – президент Росії прямо зараз не погоджується на це», – підсумував Келлог.

Він також зазначав, що на російсько-українському фронті можна створити 30-кілометрову демілітаризовану зону, яку контролюватимуть армії обох країн. Мова йде про припинення вогню «на місці», коли Київ та Москва зберігатимуть контроль над тими територіями, які наразі утримують. За словами Келлога, Україна нібито готова до створення демілітаризованої зони на певний період. ЗСУ можуть відійти на 15 км. Втім, те саме потрібно зробити окупантам. 

Що стосується режиму припинення вогню, то Путін оголосив про чергове «перемир'я» до Дня перемоги, який святкують у РФ: з 00:00 8 травня до 00:00 11 травня за московським часом. Та український президент Володимир Зеленський наголосив, що немає причин чекати на тишу на фронті так довго. А у Білому домі додали, що припинення вогню має бути повним, а не частковим. Втім, у Кремлі відкинули ідею навіть про 30-денне перемир'я, не кажучи вже про безумовне. 

Згодом спікерка російського МЗС Марія Захарова заявила, нібито «перемир’я» почне діяти у ніч з 7 на 8 травня. Однак саме 7 травня росіяни вдарили по Києву балістикою та дронами, внаслідок чого загинули дві людини, ще шестеро постраждали.

Джерело матеріала
loader