/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F7441a69e9a3dae9565b9e6b78584f744.jpg)
Розслідування справи ексзаступника керівника ОП Смирнова завершили
Як передає Укрінформ, про це САП повідомляє у Телеграмі.
6 травня прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно колишнього заступника керівника Офісу Президента України та власника будівельної компанії. Детективи НАБУ за дорученням прокурора відкрили матеріали справи стороні захисту для ознайомлення.
Як нагадали у САП, у межах досудового розслідування встановлено, що у 2019–2021 роках високопосадовець легалізував незаконно набуті кошти шляхом фінансування будівництва приватних будинків загальною площею понад 300 кв. м у рекреаційній зоні в Одеській області.
Він особисто контролював хід будівництва, спілкуючись із власником будівельної компанії, визначав, які будівельні роботи проводити, та для їх оплати надав власнику будівельної компанії майже 6,5 млн грн.
Попри те, що збудований будинок фактично належав високопосадовцю, право власності на нього спершу було оформлене на товариство, а вже після повідомлення йому про підозру переоформлене на фізичну особу.
Крім того, САП і НАБУ з’ясували, що у 2022 році до топпосадовця звернувся власник будівельної компанії із проханням посприяти в ухваленні Антимонопольним комітетом України рішення про скасування результатів тендера, у якому перемогло інше товариство, та забезпечити перемогу саме його компанії. За це він запропонував посадовцю виконати будівельні роботи в його будинку на узбережжі моря на загальну суму 100 тис. доларів.
Високопосадовець погодився на висунуту пропозицію та, використавши службове становище, виконав узяті зобов’язання. Відповідні державні органи згодом ухвалили «потрібні» рішення.
Також встановлено, що у 2020-2022 роках посадовець набув активи вартістю 17,1 млн грн, зокрема дві автівки Mercedes-Benz і Volkswagen), два мотоцикли Honda та BMW, три паркомісця в Києві, квартиру у престижному житловому комплексі у Львові і земельну ділянку в Закарпатській області.
Переважна частина набутого майна була оформлена на рідного брата, проте особа зберегла за собою право розпоряджатися ним у повному обсязі. Мотоцикл Honda був зареєстрований на друга, однак згодом посадовець переоформив його на себе.
Проте з’ясувалося, що ні офіційного доходу, ні заощаджень не було достатньо для їх придбання. Різниця між вартістю майна та коштами особи становить 15,7 млн грн.
Дії колишнього заступника керівника ОП кваліфіковані за ч. 1 ст. 368-5, ч. 1, 2 ст. 209 та ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції неправомірної вигоди в розмірі 100 тис. доларів США та легалізація незаконно набутих коштів), власника будівельної компанії – за ч. 3 ст. 369 ККУ (пропозиція надати неправомірну вигоду в розмірі 100 тис. доларів).
Як повідомляв Укрінформ, наприкінці травня 2024 року ексзаступник керівника ОП Андрій Смирнов отримав підозру в незаконному збагаченні на 15,7 млн грн.
28 травня 2024 року ВАКС обрав Смирнову запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю вийти під заставу 10 млн грн, яку внесли наступного дня.
16 квітня 2025 року Смирнову повідомили про підозру у легалізації незаконно набутих активів шляхом будівництва приватних будинків загальною площею понад 300 кв. м, що розташовані в рекреаційній зоні на території Одеської області.
5 травня ВАКС обрав йо му запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю внесення 18 млн грн застави у справі легалізації незаконно набутих активів.
За інформацією прессекретаря ВАКС Олесі Чемерис, 6 травня за Смирнова внесли заставу у розмірі 18 млн грн.

