Позитивні очікування від угоди про копалини із США мають 47% українців
Позитивні очікування від угоди про копалини із США мають 47% українців

Позитивні очікування від угоди про копалини із США мають 47% українців

Позитивні очікування від підписання угоди про корисні копалини між Україною та США мають 47% опитаних українців.

Як передає Укрінформ, про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного у травні Київським міжнародним інститутом соціології.

За результатами опитування, станом на початок травня 47% респондентів мали скоріше позитивні очікування від підписання угоди. Про скоріше негативні наслідки говорять 22%, а ще 19% відповіли, що підписання угоди ніяк не вплине на Україну. Решта 12% не змогли визначитися з такою думкою.

Позитивні очікування від угоди про копалини із США мають 47% українців - Фото 1

Таким чином, наразі баланс позитивних-негативних очікувань становить +25% (тобто переважають позитивні очікування).

Також КМІС ставив запитання про довіру окремим українським публічним особам.

У випадку всіх публічних осіб не більше ніж третина тих, хто їм довіряє, вважають, що ця угода матиме скоріше негативні наслідки для України. Водночас у майже всіх випадках частка тих, хто очікує на скоріше позитивні наслідки, переважає частку тих, хто очікує на скоріше негативні наслідки.

Позитивні очікування від угоди про копалини із США мають 47% українців - Фото 2

Єдиний виняток – ті, хто довіряють депутату групи «Платформа за життя та мир» Юрію Бойку. Серед них найменше мають позитивні очікування і трохи більше тих, хто має негативні очікування від угоди. Також дещо менше оптимізму серед тих, хто довіряє блогеру Олексію Арестовичу (хоча в його випадку все ж баланс очікувань є позитивним). Утім, зауважили в КМІС, ці результати менш надійні через невелику кількість їх прихильників у вибірці.

У випадку всіх інших публічних осіб серед тих, хто їм довіряє, близько половини і більше вважають, що підписання угоди матиме скоріше позитивні наслідки для України.

«Результати опитування засвідчують, що наразі українці переважно мають позитивні очікування від угоди про копалини і меншість має саме негативні очікування. При чому ми також бачимо, що серед тих, хто довіряє відомим публічним особам, зокрема лідерам політичної опозиції, також переважають позитивні очікування від угоди. Винятком є прихильники Бойка і (у меншій мірі) – Арестовича», - підкреслили в КМІС.

Опитування КМІС почав 2 травня методом телефонних інтерв’ю за всеукраїнською вибіркою дорослих громадян, які проживають на підконтрольній уряду України території.

Польовий етап опитування має тривати до середини травня, але станом на 6 травня було проведено 561 інтерв’ю. Втім, зауважили в КМІС, цієї кількості достатньо для розуміння попередніх результатів й остаточні дані принципово відрізнятися не будуть.

Як повідомляв Укрінформ, 30 квітня Україна та Сполучені Штати Америки підписали угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови.

Комітет Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва рекомендував парламенту ратифікувати угоду про створення інвестиційного фонду між Україною та США.

Теги за темою
США
Джерело матеріала
loader
loader