/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fcd97d439c4d14aedf36dd9bef53b3482.png)
Документи, відстрочка та ВЛК: у Раді розповіли, як у травні 2025 року зміняться правила мобілізації
Варто одразу нагадати нашим шановним читачам, що в Україні продовжується дія воєнного стану, а також відбуваються заходи щодо загальної мобілізації. Так, представник Кабміну у Раді Тарас Мельничук анонсував зміни до правил мобілізації в Україні.
Кабінет міністрів України вніс зміни до порядку призову громадян на військову службу з мобілізації у особливий період.
Як змінюється призов до армії та ВЛК з травня
Таким чином, внесли зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу з мобілізації, на особливий період. Передбачено відображення у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей про вручення військовозобов'язаному або резервісту повістки на бланку.
При врученні повістки громадяни повинні пред'явити документ, що засвідчує особу (наприклад, паспорт/ID-картку) не лише представникам поліції, а й представникам ТЦК та СП.
Уточнено положення щодо кінцевого строку надання окремим категоріям військовозобов'язаних та резервістів відстрочки від призову на військову службу з мобілізації.
Конкретизовано випадки, за яких особи не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.
Визначено умови направлення на військово-лікарську комісію осіб, які не проходили медичного огляду або у яких закінчився термін дії рішення (постанови) про придатність до військової служби.
Уточнено процедуру формування направлення на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду в електронній формі за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Уточнено перелік документів, що підтверджують право на відстрочку особам, на утриманні яких перебувають троє та більше дітей віком до 18 років тощо.
Народний депутат Олексій Гончаренко зазначив, що військовозобов'язаний має надати свідоцтво про народження кожної дитини із зазначенням батьків та один із наступних документів:
• свідоцтво про шлюб із матір'ю/батьком дітей;
• рішення суду про розірвання шлюбу та місце проживання дітей;
• рішення органу опіки та піклування щодо проживання дітей;
• письмовий договір між батьками про проживання дітей;
• інше рішення суду чи документи про відсутність іншого батька;
• довідка з Реєстру боржників про відсутність заборгованості зі сплати аліментів (не пізніше ніж за п'ять днів до подання заяви).
Законопроект про демобілізацію військових – що відомо
Представники Міністерства оборони підготували законопроект про демобілізацію, водночас його не підтримав Генеральний штаб ЗСУ через ризики одночасного звільнення зі служби значної кількості військових. Про це стало відомо завдяки повідомленню видання "Українська правда".
Отже, згідно з розслідуванням Української правди, Міноборони ще в січні підготувало законопроект про демобілізацію в Україні, але Генштаб його не погодив, бо у разі ухвалення документа доведеться одночасно демобілізувати близько 108 тисяч військових.
Через позицію Генштабу законопроєкт досі не зареєстрували у Верховній Раді.
Міноборони не вказує чітких термінів внесення документа про демобілізацію чи реабілітацію до Верховної Ради. Співрозмовники УП зазначають, що реалізація ідей упирається у мобілізацію.
Раніше повідомлялося, ухилянтів за кордоном попередили: ТЦК нікого не забуло.
Також, Катерина Котенкова розповіла, де служитимуть раніше обмежено придатні військовозобов'язані.
