Пекін не підтверджує заяв Путіна про намір Китаю спільно з Росією «боротися з неонацизмом»
Пекін не підтверджує заяв Путіна про намір Китаю спільно з Росією «боротися з неонацизмом»

Пекін не підтверджує заяв Путіна про намір Китаю спільно з Росією «боротися з неонацизмом»

Китай не має наміру разом із Росією вести «боротьбу з неонацизмом» та не коментує заяв російського лідера Володимира Путіна про те, що дві країни нібито спільно протидіють «сучасним проявам нацизму».

Так речник МЗС КНР Лінь Цзянь прокоментував заяви Путіна на зустрічі з головою КНР Сі Цзіньпіном про те, що Росія і Китай нібито «разом протидіють сучасним проявам неонацизму», передає власкор Укрінформу.

«Генеральна Асамблея ООН нещодавно переважною більшістю голосів ухвалила оновлену резолюцію про боротьбу з неонацизмом, що відображає позицію переважної більшості міжнародної спільноти з цього питання», - наголосив Лінь у відповідь на питання Укрінформу, чи означає заява Путіна, що Китай поділяє бачення Москви про нібито «нацизм» у Європі й Україні та що відтепер Китай допомагатиме Росії протидіяти «нацизму», а фактично підтримувати загарбницьку війну Росії проти України.

Водночас дипломат зауважив, що позиція Китаю стосовно «української кризи» (так у КНР офіційно називають війну Росії проти України - ред.) є послідовною та чіткою і залишається незмінною.

«Китай готовий об’єднати зусилля з усіма зацікавленими сторонами та співпрацювати з міжнародною спільнотою, щоб продовжувати відігравати конструктивну роль у вирішенні «кризи» та досягненні міцного миру», - заявив речник зовнішньополітичного відомства.

Пропагандистським наративом про «сучасних нацистів» в Україні Москва, серед іншого, виправдовує повномасштабне вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року. Київ та його союзники відкидають це надумане твердження як гротескну брехню.

Ініційована Росією пропагандистська резолюція про боротьбу з героїзацією нацизму та неонацизмом ухвалена 17 грудня минулого року в Нью-Йорку в ході 79-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН. За документ проголосували 119 держав, серед яких сама Росія з країнами-сателітами, Китай та ряд держав переважно Глобального Півдня. Проти виступили 53 делегації - Україна та її країни-партнери.

У російській резолюції лицемірно стверджується, що останнім часом в окремих країнах «ведеться війна проти пам’ятників борцям із нацизмом і фашизмом… та відкриваються меморіали і перейменовуються вулиці на честь тих, хто воював на боці нацистів або співпрацював із ними».

Цим документом Москва продовжує свою політику приватизації спільної перемоги народів колишнього СРСР у Другій світовій війні, применшуючи їх внесок у боротьбу з нацизмом.

Як повідомляв Укрінформ, голова КНР Сі Цзіньпін у межах чотириденного візиту до Росії 8 травня провів у Москві переговори з лідером РФ Володимиром Путіним, який, серед іншого, заявив, що Росія разом із китайськими друзями твердо стоять на сторожі історичної правди і протидіють сучасним проявам неонацизму та мілітаризму.

Фото: mfa.gov.cn 

Теги за темою
Україна Володимир Путін Китай
Джерело матеріала
loader
loader