/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2Fd44f5936fcb585d72eb75675376488db.jpg)
До будь-яких паперів, запропонованих Туреччиною, треба ставитися з обережністю - експерт
Що сказав Віталій Кулик:
Туреччинаяк посередник у майбутніх переговорах може просунути певні формулювання як "компромісні", але вони згодом виявляться проблемними в реалізації, інтерпретації або поетапному виконанні. Про це в коментарі Главредурозповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.
За його словами, до будь-яких паперів, запропонованих Туреччиною, треба ставитися з особливою обережністю - навіть до тих, які подають тільки на обговорення, не кажучи вже про підписання.
"То які ризики для України, якщо Туреччина дійсно стане посередником? Вони є, але не через особисті симпатії Ердогана до Путіна, а через те, що Туреччина керується національними інтересами. Якщо ми виходитимемо з того, що в Ердогана є стосунки з Путіним, і це нібито обов'язково якось на нас позначиться - ми самі ставимо себе в пастку. Не можна мислити в таких категоріях", - заявив Кулик.
На його думку, замість цього потрібно діяти проактивно: пропонувати Туреччині власні ініціативи, щоб не допустити просування російських інтересів через її посередництво. Треба формувати порядок денний так, щоб бути на крок попереду.
"Посередницька місія Ердогана завжди має формат "купи-продай" - вона завжди з доданою вартістю для нього. І ми маємо цю додану вартість обов'язково враховувати у своїх планах. Краще мати запас власної вигоди чи маневру, щоб росіяни не переграли нас через турецьке посередництво, і щоб турки не підсунули формулювання чи ініціативи, які ми згодом не зможемо реалізувати чи відкликати. Американці, ймовірно, приймуть будь-який формат, який запропонує Ердоган. Тому апелювати до США в цьому випадку не має сенсу. І в ситуації, коли Туреччина виступає посередником, потрібно грати в складну, тонку і бюрократичну гру", - резюмував він.
Путін запропонував Україні прямі переговори в Туреччині - головні новини:
Як повідомляв Главред, у ніч на 11 травня глава країни-агресора Росії Володимир Путін запропонував Україні прямі переговори в Туреччині 15 травня. Він заявив, що зателефонує з таким проханням Ердогану. Мовляв, Росія готова до переговорів "без попередніх умов", але водночас буде, мовляв, прагнути "до усунення першопричин конфлікту".
Причому Путін фактично відкинув пропозицію України і Заходу про 30-денне перемир'я.
У Кремлі висунули щонайменше дві "умови" для переговорів. Помічник Путіна Юрій Ушаков заявив, що Москва "вимагає" врахування "реальної ситуації" на полі бою і "результатів" переговорів у Стамбулі, які були навесні 2022 року.
Україна готова до переговорів із Росією, однак для цього Москва спочатку має прийняти пропозицію про 30-денне припинення вогню, сказав президент Володимир Зеленський. Кремль має зупинити бойові дії з 12 травня, і тоді можна буде вести діалог.
Туреччина готова докладати зусиль, щоб забезпечити припинення вогню і міцний мир в Україні. Турецька республіка готова організувати переговори між Києвом і Москвою. Про це заявив президент Реджеп Ердоган.
Інші новини:
Хто такий Віталій Кулик?
Віталій Кулик (22 вересня 1976 р., Київ) - український політичний експерт, колишній головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки при РНБО. З 1998 року і по сьогодні - директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства.

