Зеленський: з 12 травня очікуємо на повне й безумовне припинення вогню
Зеленський: з 12 травня очікуємо на повне й безумовне припинення вогню

Зеленський: з 12 травня очікуємо на повне й безумовне припинення вогню

Президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні заявив, що Україна готова до повного й безумовного припинення вогню вже з 12 травня. За його словами, перемир’я необхідне, щоб дати дипломатії шанс наблизити мир.

Україні потрібне повне і безумовне припинення війни

Зеленський заявив, що Україна очікує на припинення вогню від завтрашнього дня – пропозиція уже на столі.

 – Повне й безумовне припинення вогню, тривале, щоб дати необхідну основу дипломатії, може значно наблизити мир. Україна давно це пропонує, партнери пропонують. Увесь світ про це каже. Очікуємо на ясну відповідь від Росії, – зазначив президент.

Глава держави підкреслив, що завершення війни є неминучим – вбивства мають припинитися. Однак він наголосив на готовності українських сил реагувати дзеркально, щоб це було справедливо.

Зараз дивляться

Президент також згадав про сигнали з боку міжнародних партнерів, які готові посилювати санкції проти Росії, якщо Кремль відмовиться від запропонованого перемир’я.

– Побачимо. І у нас в Україні немає жодної проблеми вести перемовини – ми готові до будь-яких форматів, – додав Зеленський.

Глава держави повідомив, що 15 травня перебуватиме в Туреччині і готовий до особистої зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним. Зеленський наголосив, що сподівається на відповідальну позицію Путіна та відсутність нових відмовок.

– Я буду в цей четвер, 15 травня, в Туреччині, і очікую на Путіна в Туреччині. Особисто. І сподіваюсь, що Путін цього разу не шукатиме причин, чому він щось не може. Ми готові говорити, щоб закінчити війну. Четвер, Туреччина, – наголосив президент.

Президент подякував світовим лідерам

У зверненні Зеленський також подякував лідерам іноземних держав за підтримку України та участь у безпекових переговорах. Президент повідомив, що провів розмови з президентами Франції та Фінляндії.

– Сьогодні я спілкувався з президентом Франції Еммануелем Макроном – Еммануелю, дякую за підтримку! Спілкувався з президентом Фінляндії Стуббом – Александер, дякую! – сказав він.

Зеленський також висловив подяку прем’єр-міністру Великої Британії Кіру Стармеру, канцлеру Німеччини Фрідріху Мерцу, прем’єр-міністру Польщі Дональду Туску та іншим лідерам, які відвідали Київ або долучились до перемовин онлайн.

Теги за темою
Володимир Зеленський Володимир Путін Дональд Трамп
Джерело матеріала
loader
loader