/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F2a7a8951e127c04b5ba5109090100295.jpg)
Новий порядок розпочався 9 травня 2025 року: Як Сі і Путін хочуть повернути світ у часи Чингіз-хана
Цілком можливо, що 9 травня 2025 року оформився союз Китаю і РФ у рамках концепції Глобального Євразійського острова, припускає аналітик Олексій Кущ. Він бачить це реінкарнацією ідеї пан'євразійської сухопутної імперії Чингіз-хана — величезної території, вільної від морських шляхів.
Цілком можливо, що 09 травня 2025 року оформився глобальний дуумвірат Китаю і РФ у межах концепції Глобального Євразійського острова.
Така собі реінкарнація ідеї пан'євразійської сухопутної імперії Чингіз-хана.
У світовій історії це буде друга спроба телуріатів створити сухопутний євразійський імперський континуум, не залежний від морських торговельних шляхів.
Які в епоху Великих географічних відкриттів принесли Азії колоніалізм і опіумні війни, а Заходу — Гегемонію на 500 років.
Відтоді Китай усвідомив, що морські шляхи — це дуже зручно, але внутрішні торговельні сухопутні коридори і каботажне плавання вздовж контрольованого берега — це надійно.
Так з'явилася ідея Нового шовкового шляху, маршруту Північ — Південь, Північного морського шляху і китайсько-пакистанського економічного коридору.
Адже користування ключовими протоками та океанічними торговельними комунікаціями можливе лише за умови глобальної залежності від морських імперій — таласатів.
З 18 століття морські імперії завжди успішно блокували піднесення континентальних. Як буде цього разу, побачимо вже в найближче десятиліття.
Важливо Експертка з мови тіла розповіла, що відчував Путін під час зустрічі із Сі ЦзіньпіномХто ще може бути втягнутий у пан'євразійську воронку дуумвірату Китаю і РФ?
Насамперед Центральна Азія, Афганістан, Пакистан, Іран і КНДР.
Проглядається дуже жорстка кореляція між динамікою торговельних переговорів США і Китаю в Швейцарії та асиметричною динамікою глобального протистояння між цими країнами.
Насамперед, на осі Індії та Пакистану (мирні заяви на старті швейцарського рауту, а потім — дезавуювання з інтригуючою паузою).
Заяви Трампа щодо російського кейсу і позиція ЄС — у цьому ж пазлі.
Як і ситуація на Близькому Сході (Ємен та Іран).
Нерозв'язувана апорія "трьох тіл" ніяк не хоче згортатися в розв'язувану задачу "двох тіл".
На кожному з напрямків — жорстка геополітична боротьба з переходом у клінч.
Інстинктивно і США, і Китай розуміють, що лише перебування в апорії "трьох тіл" дає їм привід відкладати неминучу розв'язку "на потім" без "втрати обличчя". Це дає ілюзію можливості прожити в старому форматі глобального консенсусу ще якийсь час.
Навіть простій людині важко "покинути зону комфорту", а тут ідеться про цілі країни.
Але рано чи пізно клінч апорії "трьох тіл" буде розрубаний як гордіїв вузол.
І тоді, після переходу до задачі "двох тіл", події розвиватимуться стрімко і безповоротно.
Автор висловлює особисту думку, яка може не збігатися з позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.
Важливо Китайський мир для України: на яких умовах Сі Цзіньпін входить у переговорний процес
