У Макрона відповіли на російські фейки про поїздку до Києва: Це серветка, а не наркотик
В Офісі президента Франції відповіли на нову хвилю російської дезінформації, розповсюджена нею під час візиту лідерів провідних європейських країн до Києва. Реакція з’явилася у сомережі X Єлисейського палацу та супроводжувалась фото із роз’ясненнями.
У соцмережі палацу з’явились два фото. На одному із них видно звичайну серветку на столі вагона, підпис до якої звучить просто: «Це серветка. Для висякання». На другому — лідери Франції, Німеччини, Великої Британії та Польщі з підписом: «Це — європейська єдність. Для миру».
«Коли згуртованість Європи стає незручною, дезінформація заходить так далеко, що навіть звичайну серветку називають наркотиком. Такі фейки поширюють як зовнішні вороги Франції, так і внутрішні. Маємо залишатись пильними», — йдеться в дописі.
When European unity becomes inconvenient, disinformation goes so far as to make a simple tissue look like drugs.
This fake news is being spread by France’s enemies, both abroad and at home. We must remain vigilant against manipulation. pic.twitter.com/xyXhGm9Dsr
Таким чином у Єлисейському палаці відповіли на розповсюджену російськими пропагандистськими ЗМІ вигадку про «пакетик з білим порошком» або «ложечку для кокаїну» у купе потяга, яким до Києва їхали Еммануель Макрон, Фрідріх Мерц і Кір Стармер. Вони стверджували, що йшлося про наркотик, який нібито вживали лідери перед візитом в Україну.
Втім, після аналізу кадрів французькі журналісти дійшли висновку, що на фото — звичайна носова хустинка або серветка. Ніяких ознак наркотичних речовин чи їх вживання не було.
- 10 травня до Києва прибули ключові учасники так званої «коаліції рішучих»: президенти Франції та Польщі, канцлер Німеччини і прем'єр-міністр Великої Британії. Вони провели переговори з Володимиром Зеленським щодо припинення вогню, посилення санкцій проти РФ і можливого мирного моніторингового контингенту.
- Під час зустрічі відбувся й телефонний дзвінок до Дональда Трампа, де було озвучено заклик до Москви повністю припинити вогонь на щонайменше 30 днів з 12 травня. У разі відмови лідери пригрозили новими санкціями.

