/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F104%2F9c5dc90bd15d7132e7baf1184c6262b7.jpg)
Садівники поділилися переліком багаторічників, які можна не поливати на клумбі: вони квітнуть і тішать око навіть за сильної спеки
У літній період, коли спека поєднується з тривалою відсутністю дощів, регулярне поливання стає складним завданням для багатьох власників присадибних ділянок.
Як зазначає Real Simple, за таких умов варто надавати перевагу квітам, що витримують тривалу посуху без втрати привабливості.
Лаванда.
Лаванда цінується за ніжний аромат і гармонійне забарвлення, а також за здатність приваблювати корисних комах-запилювачів, що робить її цінним доповненням до будь-якого саду.
Крім того, ця рослина невимоглива у догляді, що є вагомою перевагою для садівника.
Хоча на початку росту лаванда потребує регулярного зволоження, після укорінення вона добре переносить посушливі умови і довго зберігає здоровий вигляд.
Шавлія.
Шавлія — одна з найулюбленіших рослин серед запилювачів, яка вирізняється високими, елегантними квітконосами у відтінках синього, рожевого та фіолетового.
Багато її сортів здатні квітнути тривало — від літніх місяців і до перших осінніх морозів.
Посадивши ці багаторічники, ви швидко відчуєте віддачу у вигляді яскравого цвітіння та економії часу й коштів на догляд.
Деревій.
Деревій — широко розповсюджена польова рослина, легко впізнавана за плоскими суцвіттями з численних дрібних білих квіток і характерним пір’ястим листям, що нагадує папороть.
Після укорінення деревій стає дуже витривалим до посухи, потребуючи мінімум або навіть зовсім не потребує додаткового поливання.
Його рясне і тривале цвітіння робить його чудовим доповненням будь-якої клумби.
Осот.
Завдяки своїм округлим суцвіттям і живому вигляду ця рослина миттєво приверне увагу у вашому саду.
Ці невибагливі багаторічники, стійкі до посухи, не тільки залучають запилювачів, а й тривалий час цвітуть — від середини літа і аж до пізньої осені.
Чистець візантійський.
Якщо ви шукаєте швидкорослу ґрунтопокривну рослину для густішого озеленення альпінарію, чистець стане ідеальним варіантом.
Його м’яке сріблясте листя створює атмосферу затишку і гармонії, а сама рослина є невибагливою — вона добре розвивається навіть за мінімального догляду і майже не потребує поливання.

