/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F0a95c7b89b0d274b3390b5a25d4519d8.jpg)
Морква стане солодкою, як цукерка: підсадіть до неї ці 3 несподівані рослини
Солодка морква в саду – це справжня насолода для городника. Втім, досягти максимальної солодкості можна не тільки обравши ідеальні дорогі сорти моркви, повідомляє 24 Канал з посиланням на Agrolook.
Як зробити моркву солодкою?
Покращити смак моркви можуть овочі та трави, які ви посадите поряд, а також щедрий полив. І через те, що морква – це досить компактний овоч, що росте низько до землі, у вас не виникне проблем з тих, щоб посадити її між більшими овочами, або ж посіяти біля моркви деякі трави.
Є три рослини, які можуть не тільки відлякати шкідників від вашої моркви, але й зробити її солодшою – і це без жодних хімікатів!
До речі, раніше ми вже розповідали, чим потрібно підживити моркву у липні, аби вона стала хрумкою та соковитою.
Помідори
Через те, що морква займає мало місця, її можна сміливо садити біля основи вищих рослин помідорів: так ви заповните порожній простір на городі та підвищите його продуктивність.
Виді рослини томатів створять потрібний затінок для чутливої до надмірного тепла моркви, а коли морква вже буде зібрана, вона поверне послугу помідорами, розпушивши твердий ґрунт та залишивши по собі повітряні кишені – через це кореням помідорів простіше розвиватися.
Моркву можна садити біля помідорів / Фото Pexels
Розмарин
Якщо ви коли-небудь вирощували моркву, напевно, вам доводилося зіштовхуватися і з морквяними мухами – вони поїдають коріння, залишаючи у ньому тунелі та непривабливі отвори.
Розмарин – це рослина, яка віджене морквяних мух геть та позитивно вплине на смак моркви.
Кінза
По-перше, посадивши біля моркви кінзу, ви отримаєте неймовірну зелень до своїх салатів та страв. По-друге, кінза росте в тих же умовах, що й морква, а також під час цвітіння приваблює до себе хижих комах – що захищає моркву від шкідників. Також кінза може покращити смак овочу.
Навіщо припиняти поливати моркву?
Існує ще один секрет городників, який може зробити моркву солодкою, наче цукор. І навіть якщо здається, що цей лайфхак суперечить здоровому глузду, він надзвичайно ефективний. Все, що потрібно – це припинити її поливати у липні.
Коли рослина відчуває легкий дефіцит вологи, у неї вмикається такий собі "механізм виживання", і вона починає концентрувати у корінні цукри та сухі речовини на випадок посухи.
Створення такого стресу для моркви змушує її дуже швидко стати солодкою. А ось рясний період моркви у липні зовсім небажаний – це тільки "розбавляє" її клітинний сік та робить моркву водянистою і прісною.
