Не купуйте майонез, поки не дізнаєтеся це. Який краще не їсти
Не купуйте майонез, поки не дізнаєтеся це. Який краще не їсти

Не купуйте майонез, поки не дізнаєтеся це. Який краще не їсти

Його використовують для салатів та намащують на хліб

Майонез є дуже популярним соусом в Україні, його їдять практично в кожному домі. Але важливо правильно обирати його, адже деякі види можуть бути шкідливими.

"Телеграф" розповідає, на що орієнтуватися при виборі майонезу. Майонез не є найкращим вибором з погляду здорового харчування. Насамперед через високу калорійність та вміст жиру. Також майонез, що продається в магазинах часто містить консерванти та різні добавки. Він буває звичайним чи зі зниженим вмістом олії.

Низькокалорійний майонез — переваги та недоліки

Низькокалорійний майонез — це майонез зі зниженим вмістом жирів та калорій порівняно з традиційним. В ньому менше жиру — 15-30% замість 67-80%. Зазвичай його виробляють з використанням меншої кількості олії. Плюс в меншій кількості калорій — приблизно вдвічі (250-300 ккал проти 600-700 ккал на 100 г).

В Україні люблять "майонезні" салати

Але й протилежний бік — зазвичай у "легкому" майонезі більше загущувачів для досягнення консистенції. Також в ньому більше стабілізаторів для запобігання розшаруванню та іноді цукру, щоб смак був більш насиченим. В більшості випадків склад такого майонезу менш натуральний порівняно з класичним.

Як обрати якісний майонез

Уникайте дешевого майонезу з сумнівним складом. Він має бути однорідної консистенції. Білого, жовтуватого кольору. Запах — приємний, без кислинки.

Вивчайте етикетку — склад має бути простим: олія, яйця, оцет/лимонний сік, гірчиця, сіль. Проте в більшості зразків для продовження терміну придатності присутні консерванти. Намагайтеся обирати такий, де їх найменше.

Найкраще орієнтуватися на продукцію перевірених виробників з простим складом та коротким терміном придатності. Перевіряйте дату виготовлення — чим свіжіший, тим краще.

Раніше ми розповідали, як приготувати домашній майонез за дві хвилини та без сирих яєць. Також ми писали, чим можна замінити майонез — більш корисні замінники можна знайти у будь-якому супермаркеті.

Джерело матеріала
loader