/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F6c674cec60ed5d8550b4ebd710218f7f.jpg)
Не можуть замінити ППО: The Telegraph назвало важливі недоліки дронів-перехоплювачів
Це не дає їм повністю замінити ППО у відбитті атак дронів-камікадзе типу "Шахед". Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на The Telegraph.
Які недоліки дронів-перехоплювачів
The Telegraph пише, що усі дрони-перехоплювачі мають бути швидшими, а отже, ймовірно, дорожчими, ніж об'єкт, який вони намагаються вразити. Тому, їхня вага має бути невеликою, щоб максимізувати швидкість і дальність.
Зазначається, що вибухова боєголовка збільшує шкоду, але також додає вагу, тому деякі розробки є просто літаючими таранами, призначеними для збивання цілей з неба. Також вони мають бути міцними, щоб витримувати множинні зіткнення.
Особливо це необхідно, якщо потрібен вищий коефіцієнт ураження, ніж один до одного. Крім вищезгаданого, війна в Україні показала те, що для цього також необхідно багато безпілотників і багато пілотів, щоб відповідно ними керувати.
Вам потрібен як мінімум один перехоплювач на кожен "Шахед". Але вам також потрібно, щоб цей об'єм був розподілений по районах, які вони атакують – це, як правило, Київ, Одеса та міста в центрі країни або по шляхах до них. І тоді вам доведеться враховувати гнучкість, бо росіянам доволі легко змінювати траєкторії польоту,
– заявив колишній аналітик розвідки армії США Марсель Пліхта.
Навіть у разі розв'язання логістичних проблем дрони-перехоплювачі мають й інші недоліки, які заважають їм повністю замінити всю протиповітряну оборону. Про це сказав виданню і представник Повітряних сил Юрій Ігнат.
"Ми вже використовуємо їх, і ми розширюємо їхнє застосування. Але вони не можуть замінити все. Потрібно розуміти, що протиповітряна оборона від дронів – це складна система", – каже він, наголосивши на невеликому радіусі дії.
За його словами, радіус дії дронів-перехоплювачів сягає лише кілька десятків кілометрів. Він наголосив, що такі засоби працюють лише локально, і не завжди мають змогу літати, наприклад, у разі негоди – дощів або туману.
На тлі цього винищувачі МіГ-29 і F-16 є критично важливими для завдань ППО. Своєю чергою низькотехнологічні кулеметні розрахунки на вантажівках, як і раніше, становлять майже половину всіх перехоплень.
До слова, український президент Володимир Зеленський, коментуючи масовану атаку 4 липня, зазначав, що десятки ворожих БпЛАзбили дрони-перехоплювачі. Він казав про необхідність масштабування відповідного виробництва.

