/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fd8396bfe67393168f0ca2fb3911a6e88.jpg)
Маркетплейс зброї: в Україні запрацювала цифрова система DOT-Chain Defence
В Україні почала роботу цифрова система DOT-Chain Defence, яка має на меті прискорити та спростити постачання озброєння для Сил оборони
Про це повідомив міністр оборони України Рустем Умєров.
За словами Умєрова, в пілотному запуску візьмуть участь 10 бригад ЗСУ, на що Міноборони виділило Агенції оборонних закупівель мільярд гривень. На ці кошти бригади через IT-систему Державного оператора тилу зможуть замовити FPV-дрони, а незабаром – й інші види БПЛА, засоби РЕБ, роботизовані комплекси.
"Кожна військова частина матиме можливість обирати саме те, що потрібно їй для виконання завдань. Водночас Агенція оборонних закупівель забезпечуватиме фінансування й доставку без зайвої бюрократії. Тепер постачання відбуватиметься не за місяці, а за кілька тижнів", – наголосив Умєров.
Як працює система
- Військові самостійно обирають, замовляють і бронюють необхідні засоби. Також вони бачать строки постачання, залишають відгуки й отримують швидкі відповіді.
- Виробники отримують зрозумілий механізм співпраці з державою та армією, а також прямий зворотний зв’язок від військових.
- Держава бачить реальні потреби фронту, ухвалює рішення на основі даних, підтримує розвиток ОПК і впровадження інновацій.
Міністр зауважив, що DOT-Chain Defence – це своєрідний маркетплейс зброї, створений для оперативного забезпечення фронту. Й наголосив, що це "прозора, конкурентна і повністю цифровізована система, розроблена на основі моделі постачання харчування для армії, яка вже довела свою ефективність".
- У лютому Міноборони повідомило про запуск нової моделі забезпечення ЗСУ безпілотниками -- впровадження системи DOT-Chain у закупівлі дронів.
- 27 червня стало відомо, що Кабмін ухвалив постанову, яка передбачає масштабування цифрової платформи DOT-Chain задля використання платформи не тільки для забезпечення ЗСУ засобами тилового призначення, а й для закупівлі летальної номенклатури. Запровадження DOT-Chain Defence дасть змогу військовим замовляти те, що їм потрібно, а АОЗ забезпечуватиме фінансування та доставку. При цьому термін постачання має скоротитись від місяців до тижнів.

