В Ужгороді відкрили центр захисту прав дитини Barnahus
В Ужгороді відкрили центр захисту прав дитини Barnahus

В Ужгороді відкрили центр захисту прав дитини Barnahus

Центр захисту прав дитини за моделлю Barnahus відкрили в Ужгороді.

Про це повідомляє пресслужбу Міністерства юстиції, передає Укрінформ.

Заступник міністра юстиції Олександр Банчук зауважив, що пілотний проєкт Barnahus вже працює в 14 областях, і його географія щороку розширюється завдяки скоординованим зусиллям держави, місцевої влади та міжнародних партнерів.

«Щиро радію, що центр Barnahus з’явився тепер в Ужгороді. І мова не просто про приміщення, точніше не лише про нього. Найважливіше, що тут з’явилася спільнота спеціально навчених професіоналів: прокурорів, слідчих, адвокатів, суддів, психологів, соціальних та медичних працівників. Ці фахівці знають, як працювати з дітьми, щоб вони почувалися у безпеці, щоб розслідування відбувалися в інтересах дітей і з найменшою шкодою для них. Це європейський підхід, який успішно працює», – зазначив Банчук.

Він наголосив, що кожна українська дитина, яка зазнала насильства чи стала свідком злочину, має почуватися у безпеці.

У Мін'юсті нагадали, що пілотний проєкт створення центрів захисту дітей за моделлю Barnahus розпочав роботу у 2020 році. В основу роботи центрів покладені стандарти якості Barnahus, розроблені Європейською мережею PROMISE, й найкращий досвід європейських держав, Ради Європи та ЮНІСЕФ.

Як повідомляв Укрінформ, у період із вересня 2021 року до жовтня 2023 року в центрах Barnahus в Україні послуги отримали 162 дитини, які стали жертвами насильства або його свідками.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець у грудні 2024 року заявляв, що у 2025 році планується відкрити у Харкові спеціалізований центр “Барнахус” для роботи з постраждалими від насилля дітьми та дорослими.

Барнахус (від barna hus — у перекладі з ісландської мови “будинок для дітей” — місце, в якому фахівці з різних установ (правоохоронці, криміналісти, представники судової системи, соціальні та медичні працівники, психологи) співпрацюють, щоб забезпечити постраждалим або свідкам насильства скоординований ефективний захист, створити дружнє середовище, вибудувати довіру та комунікацію.

Фото: freepik

Теги за темою
Діти Мін'юст Ужгород
Джерело матеріала
loader
loader