Сі Цзіньпін зустрівся з Лавровим у Китаї: які питання обговорювалися
Сі Цзіньпін зустрівся з Лавровим у Китаї: які питання обговорювалися

Сі Цзіньпін зустрівся з Лавровим у Китаї: які питання обговорювалися

Сі Цзіньпін зустрівся з Лавровим у Китаї: які питання обговорювалися 

Путін, як очікується, відвідає Китай для участі в саміті ШОС.

Міністр закордонних справ РФ Сєргєй Лавров у вівторок, 15 липня, зустрівся з лідером Китаю Сі Цзіньпіном, повідомляє Reuters.

Лавров перебуває в Китаї для участі в засіданні міністрів закордонних справ країн Шанхайської організації співробітництва (ШОС).

“Лавров передав китайському лідеру дружнє привітання і найкращі побажання від президента Російської Федерації Владіміра Путіна. Сторони обговорили низку питань двосторонніх політичних контактів, у тому числі підготовку майбутнього візиту президента Росії до Китайської Народної Республіки”, - заявили в російському МЗС.

Путін, як очікується, відвідає Китай для участі в саміті ШОС і проведе переговори з Сі.

В МЗС Китаю заявили, що Сі “попросив Лаврова передати свої вітання” Путіну, а також сказав, що Пекін і Москва повинні реалізувати важливий консенсус, досягнутий між лідерами двох країн, “поглибити розбудову китайсько-російських всеосяжних відносин стратегічної взаємодії та партнерства, посилити взаємну підтримку на багатосторонніх платформах, захистити інтереси розвитку і безпеки двох країн, об'єднати країни Глобального Півдня та сприяти розвитку міжнародного порядку в більш справедливому й розумному напрямку”.

Також Сі вказав на велике значення ШОС у “підтримці миру, стабільності та розвитку на євразійському континенті”.

“Обидві сторони повинні підтримувати одна одну, зберігати вектор розвитку Шанхайської організації співробітництва, постійно надавати новий імпульс і робити цю стратегічну платформу міцнішою та сильнішою”, — йдеться в заяві Пекіна.

На зустрічі був присутній також глава МЗС Китаю Ван І.

У травні Сі відвідував Путіна в Москві та пообіцяв залишитися “сталевими друзями” з РФ у новому світовому порядку, де більше не повинні домінувати США. 

Китай став ключовою опорою для Росії на тлі війни проти України й тиску з боку Заходу: Пекін та Москва розширили економічну співпрацю та дипломатичні контакти, а стратегічне партнерство двох країн лише зміцнилося. Китай постачає Росії запчастини, обладнання, сировину, необхідні для роботи російського ВПК, надає порти для логістики, хоча й публічно намагається створювати видимість нейтралітету.

Не так давно Ван І, під час турне Європою, заявив, що Пекін не може дозволити собі поразку РФ у війні проти України, оскільки в такому разі США можуть зосередити всю свою увагу на Китаї, писали ЗМІ.

Про те, як Пекін обрав роль тихого ляльковода й одночасно партнера, постачальника, посередника і спостерігача — в аналітичній статті “Що насправді вигідно Китаю: вічна війна в Україні чи слабка Росія?” розповідав Сергій Корсунський.

Джерело матеріала
loader