/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F00915928f202ee61a73bf99f59a3e781.jpg)
У Раді блокування трибуни переросло у бійку: що не поділили Гончаренко і Гетманцев
Народні депутати Олексій Гончаренко та Данил Гетманцев / © скриншот з відео
У Верховній Раді України відбулася штовханина між народними депутатами Олексієм Гончаренком та Данилом Гетманцевим. Інцидент стався на тлі блокування трибуни через конфлікт навколо однієї з правок до законопроєкту №13157, що стосується змін до Податкового кодексу.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram.
За його словами, суть конфлікту — у «соєвій правці», яка була відхилена, проте, на думку окремих депутатів, її намагалися протягнути повторно, порушивши регламент Верховної Ради. У результаті трибуна була заблокована.
Що саме сталося
Депутат від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко заявив, що не дозволить ухвалити зміни, які, за його словами, є несправедливими щодо аграріїв.
«Я вже один раз сказав, ще раз повторяю: я заблокую Раду. Ніхто не буде тут працювати, поки будуть намагатись обманювати та нагнути аграріїв. Це мої виборці. І я за своїх виборців буду стояти до кінця», — написав він у Telegram.
Гончаренко також закликав або повернутись до обговорення правки, або скликати погоджувальну раду.
© Ярослав Железняк / Facebook
У чому суть законопроєкту №13157
Документ передбачає зміни до Податкового кодексу України у зв’язку з прийняттям закону про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення. Серед іншого, в редакції до другого читання з’явилися пропозиції встановити ввізне мито:
-
на соєві боби — у розмірі 10%;
-
на насіння ріпаку або кользи — також 10%.
Ці правки викликали серйозне невдоволення в парламенті.
Чому законопроєкт викликає суперечки
Окрім аграрного блоку, документ зачіпає й великі промислові компанії, зокрема у сфері видобутку газу. Підприємства вважають, що нові екологічні вимоги призведуть до зростання витрат і, відповідно, можуть вплинути на ціни для споживачів.
Згідно з новими правилами, підприємства з 8 серпня 2025 року зобов’язані подавати екологічну звітність за оновленими стандартами. Це дозволить податковим органам автоматично отримувати інформацію про екологічні платежі та ренту за використання надр і водних ресурсів.

