Шмигаль став міністром оборони
Шмигаль став міністром оборони

Шмигаль став міністром оборони

Шмигаль став міністром оборони

Верховна Рада підтримала призначення міністром оборони України Дениса Шмигаля. Таке рішення підтримали 267 депутатів.

Доповнюється...

Зазначимо, що міністра оборони, як і міністра закордонних справ, призначає Верховна Рада за поданням президента України. Тоді як інші члени уряду призначаються за поданням прем'єр-міністра.

«Якісне управління в армії, довіра до командирів, керівного складу наших Збройних сил, — це, звісно, в першу чергу пріоритет і основа того, що люди не будуть боятися йти в Збройні сили і не буде потреби в силовому варіанті мобілізації, про який ми часом чуємо. Завдання Міністерства оборони — зробити все, щоб люди були забезпечені, щоб система в Збройних силах була зорієнтована на українського воїна», – заявив Шмигаль під час виступу в Раді.

Він також пообіцяв збільшити виробництво зброї. Крім того, новий міністр оборони запевнив, що налагодить роботу відомства.

При цьому Шмигаль заявив про «окремі випадки» так званої бусифікації військовозобов’язаних громадян і додав, що мобілізація в Україні відбувається за планом. За словами міністра,  дуже багато людей сьогодні приходять захищати свою Батьківщину добровільно.

Коментар ZN.UA

У Шмигаля є досвід перемовника. Президент Зеленський мав змогу його оцінити, коли той ще до війни допомагав вирівнювати стосунки з Рінатом Ахметовим.

При цьому кадрова лава Зеленського і глави його офісу Андрія Єрмака, де кандидати вимірюються лінійкою лояльності, а не професіоналізму, дуже коротка. Тому вони не могли собі дозволити втратити найлояльнішу людину, яка не має політичних амбіцій, але має колосальний досвід, а також виконує будь-які доручення. Міноборони найресурсніше і найважливіше міністерство країни, тому призначення туди Шмигаля - абсолютно логічний крок для людей із таким поглядом на кадровий розбір.

Очевидно, що Шмигаль на цій посаді з організаційного погляду буде кращим, ніж Умеров. Адже ZN.UA не вірить, що на посаду міністра оборони можна було призначити людину гіршу, ніж його попередній керівник. У той час як Шмигаль абсолютно однозначно куди більш досвідчений бюрократ, чіткий управлінець і організатор. Інша річ, що військова бюрократія відрізняється від цивільної. Вона міцніша, уперта і лицемірна. Та й приєднання Мінстратегпрому під час війни - це серйозна бюрократична проблема, яка накладеться на і без того слабку управлінську дисципліну в Міноборони. Адже найбільша проблема відомства - його неефективність і некерованість. Сподіваємося, що Шмигаль спробує з цим розібратися і внесе в роботу найважливішого міністерства країни більше чіткості та ясності.

Напередодні ВРУ звільнила Дениса Шмигаля з посади прем’єр-міністра, а на його місце призначила Юлію Свириденко. Денис Шмигаль у кріслі прем’єра перебував найдовше зі всіх своїх попередників – понад п’ять років.

Під час виступу у Раді Свириденко назвала своїм пріоритетом забезпечення Збройних Сил України та виробництво зброї. За її словами, українці мають покладатися на власні сили у виробництві зброї, мовляв, зараз ми на 40% забезпечуємо себе, а маємо хоча б 50%.

Також вона заявила, що її уряд візьме курс на самостійність, проведе повний аудит видатків та сприятиме роботі бізнесу. Крім того, Свириденко стверджує, що докладе всіх зусиль для підтримки українських підприємців, хоча під час виступу у парламенті сказала, що вважає рішення про непризначення директора Бюро економічної безпеки правильним, попри те, що його критикували всі експерти через порушення законодавства Кабміном.

Джерело матеріала
loader
loader