Нинішнє покоління 60-річних відрізняється від попереднього: що з ним не так
Нинішнє покоління 60-річних відрізняється від попереднього: що з ним не так

Нинішнє покоління 60-річних відрізняється від попереднього: що з ним не так

Дослідження корейських учених показало, що сьогоднішні 60-річні істотно відрізняються від тих, що були раніше. Ба більше, дослідникам вдалося знайти причину цих змін.

У новому дослідженні команда під керівництвом професора Лі Дон Ука з кафедри медицини праці та довкілля лікарні Університету Інха та професора Кан Мо Єля з кафедри медицини праці та довкілля лікарні Святої Марії при Католицькому університеті Кореї в Сеулі проаналізувала дані з п'яти країн, зокрема й Кореї. Цифри вказують на те, що нинішнє покоління 60-річних істотно відрізняється від попереднього — люди більш здорові й можуть працювати довше, пише Korea Biomedical Review.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Більш здорове покоління

Під час дослідження було проаналізовано дані 149 814 дорослих віком від 50 до 80 років із п'яти країн:

  • США;
  • Великої Британії;
  • Мексики;
  • Європи;
  • Кореї.

Результати, опубліковані в журналі Safety and Health at Work, виявили чітку тенденцію: що молодше покоління, то кращий стан здоров'я і вища збереженість працездатності. У дослідженні використовували аналіз "Вік-Період-Когорта" (APC), який розділяє й аналізує вплив чинників "вік", "період (рік дослідження)" і "когорта (когорта народження)".

Автори дослідження порівняли стан непрацездатності через проблеми зі здоров'ям серед населення похилого віку в усьому світі. У результаті тенденція до збільшення обмеженої працездатності з віком була виявлена у всіх групах, незалежно від країни.

Цікавішим виявився "ефект когорти" — відмінності між поколіннями. Вчені виявили, що навіть в одному і тому ж віці стан здоров'я значно відрізнявся між поколіннями. Наприклад, 60-річні, які народилися в 1970-х роках, з більшою ймовірністю були здоровішими за тих, хто народився в 1950-х роках.

Цікаво, що ця різниця була найбільш помітна в Кореї. Наприклад, порівнюючи людей, народжених у 1926 і 1970 роках, різниця в частці непрацездатних за станом здоров'я людей була в 13,78 раза вищою. Автори дослідження зазначають, що це найбільший розрив між поколіннями серед усіх п'яти країн.

Чому виник такий розрив між поколіннями?

За словами професора Лі, однією з причин є швидке економічне зростання. Крім того, вплив справили поліпшення доступу до медичного обслуговування, поліпшення умов праці та вищий рівень освіти.

Попри настання епохи більш здорового старіння, темпи цих змін особливо швидкі й відчутні саме в Кореї. За словами професора Лі, тепер, коли виявлено чітку різницю між станом здоров'я та працездатністю між поколіннями, вона має бути відображена у встановленні пенсійного віку та політиці зайнятості літніх людей.

Автори також попереджають, що не йдеться про одне лише підвищення пенсійного віку. Вони пропонують активізувати трудову активність літніх людей і створити для цього сприятливе робоче середовище.

Раніше Фокус писав про те, що люди старіють не поступово, а у два величезні стрибки: вчені назвали точний вік.

Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо ви відчуваєте проблеми, зверніться до фахівця.

Теги за темою
Здоров'я дослідження вчені
Джерело матеріала
loader
loader