Акаунти журналістів «Полтавської хвилі» та «Сіль Медіа» намагалися зламати
Акаунти журналістів «Полтавської хвилі» та «Сіль Медіа» намагалися зламати

Акаунти журналістів «Полтавської хвилі» та «Сіль Медіа» намагалися зламати

Зловмисникам не вдалося отримали доступ до сторінок.

У ніч на 24 листопада невідомі зловмисники намагалися отримати доступ до акаунтів усіх журналістів редакцій «Полтавська хвиля» та «Сіль Медіа». Про це ІМІ повідомив засновник і СЕО видань Віталій Улибін.

За його словами, упродовж ночі невідомі намагались отримати доступ до всіх корпоративних акаунтів, інстаграму та фейсбуку журналістів медіа. Проте зловмисникам не вдалося зламати облікові записи. За словами Улибіна, підозрілі дії фіксували одночасно з акаунтів у Закарпатті та Києва. Він припускає, що зламувати акаунти могли росіяни або ті, кому заважають розслідування «Полтавської хвилі».

У коментарі «Детектору медіа» Віталій Улибін зазначив, що команда одразу помітила підозрілі дії зловмисників, оскільки у всіх стоять двофакторні автентифікації та додаткові налаштування для захисту.

«Декому почали приходити сповіщення про спроби входу з гаджетів та локацій, які точно не мають стосунку до редакції. Йшлося саме про приватні акаунти журналістів. Тож ми одразу запустили "аларм" у чатиках з проханням всіх перевірити логи, змінити паролі та коди доступів. Тут був цікавий момент, що декому вже блокували можливість змінити паролі і переналаштувати двофакторку. Але зрештою всім вийшло», — розповів журналіст. 

Водночас компанія Meta заблокувала сторінки Улибіна у фейсбуці та інстаграмі на 180 днів з можливістю подати апеляцію через підозру в шахрайстві. Наразі заблоковані також інстаграм-сторінки «Сіль Медіа» і «Полтавська хвиля», оскільки вони були прив'язані до його сторінки в соцмережах.

За словами журналіста, він вже подав усі необхідні апеляції і чекає на рішення від Meta.

«Прогнозувати щось складно, але сподіваємось на позитивний результат, бо в ці сторінки було вкладено дуже багато часу, сил і душі наших журналістів і креаторів.  Дуже хочеться вірити, що це правда збій і звичайний "хибнопозитивний" висновок алгоритмів компанії — версія, яку озвучив Ігор Розкладай (медіаюрист, заступник директора Центру демократії та верховенства права, — ред.), і що це не повʼязано з нашими останніми розслідуваннями і тими, які зараз у процесі», — сказав Улибін.

Команда поки що не подавала заяву до кіберполіції, оскільки всі зусилля наразі направлені на відновлення сторінок. Журналісти також очікують відповідь від Meta про те, чи був факт зловмисного втручання.

Фото: Держспецзв'язку / фейсбук

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Джерело матеріала
loader
loader