/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F35%2F9a5e41202278e8e68bb9406d7638afd3.jpg)
Президент Литви закликав "не наступати на граблі" тих, хто хоче переговорів з Путіним
Президент Литви Гітанас Науседа скептично висловився щодо бажання деяких лідерів країн ЄС повернутись до діалогу з російським правителем Владіміром Путіним.
Заяву литовського президента наводить LRT, повідомляє "Європейська правда".
Так Науседа відреагував на нещодавні заклики президента Франції Емманюеля Макрона та прем'єр-міністерки Італії Джорджи Мелоні до ЄС розпочати переговори з Росією.
"Коли ми розмовляємо різними мовами, часто допомагає перекладач або словник.
Коли одна зі сторін розмовляє мовою миру, а інша – ракетами, порозумітися неможливо, жоден перекладач тут не допоможе", – підкреслив він.
Науседа також додав, що Росія продовжує провадити свою імперіалістичну політику і "розривати Україну на шматки".
"І будь-які переговори з нею будуть сприйняті як ознака нашої слабкості, як можливість ще більше загнати нас у кут.
Я дуже хотів би, щоб наші колеги з ЄС не помилялися і не наступили вкотре на ті самі граблі", – зазначив президент Литви.
Головна речниця Європейської комісії Паула Піньо 12 січня заявила, що на певному етапі процесу встановлення миру в Україні відбудуться перемовини з очільником Кремля Владіміром Путіним, у яких візьме участь і ЄС.
Перед тим президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Європа повинна знайти спосіб безпосередньо взаємодіяти з російським лідером.
З цією позицією погодилась італійська прем’єрка Джорджа Мелоні.
Своєю чергою український президент Володимир Зеленський сказав, що не заперечує проти прямих переговорів європейських держав з Росією.

