10 гектарів землі під Києвом: як Медведчук втратив ліс через чверть століття
10 гектарів землі під Києвом: як Медведчук втратив ліс через чверть століття

10 гектарів землі під Києвом: як Медведчук втратив ліс через чверть століття

На Київщині завершився драматичний етап повернення у державну власність 10 гектарів лісогосподарських земель. Ці ділянки в Обухівському районі, за даними слідства, понад два десятиліття перебували у користуванні приватних структур, пов'язаних із колишнім народним депутатом Віктором Медведчуком. Ця подія є частиною ширшої ініціативи з реституції незаконно відчужених активів.

Історія цих земель сягає 2004 року, коли Віктор Медведчук обіймав посаду голови Адміністрації президента України. Тоді посадовці Київської обласної та Обухівської районної державних адміністрацій здійснили сумнівні операції, вивівши ці землі з державної власності та передавши їх приватним компаніям. Важливо зазначити, що для вилучення земель лісогосподарського призначення було необхідне рішення Кабінету Міністрів, якого фактично не існувало.

Віктор Медведчук

Нещодавно, після тривалого судового розгляду, вимоги прокуратури були задоволені, і 3 червня 2026 року право державної власності на ці спірні земельні ділянки було офіційно зареєстровано. Це рішення стало кульмінацією зусиль з відновлення законності та повернення цінних природних ресурсів державі.

Цей випадок є не поодиноким. За позовами Київської обласної прокуратури, вже повернуто державі сусідню земельну ділянку лісогосподарського призначення площею 24 гектари, що раніше належала компанії, кінцевим бенефіціаром якої була дружина Віктора Медведчука. Також у березні 2026 року було повернуто 9,5 гектара лісових земель у Циблівській громаді Бориспільського району, пов'язаних з Медведчуком та колишнім міністром доходів і зборів часів президента-втікача Віктора Януковича Олександром Клименком.

Ця поточна діяльність з повернення активів підкреслює послідовну роботу правоохоронних органів України. Вони продовжують виявляти та повертати незаконно відчужені землі та інше майно державі, підтверджуючи свій намір захищати національні інтереси.

Діяльність, пов’язана з Віктором Медведчуком, була у центрі уваги після того, як 12 квітня 2022 року Служба безпеки України затримала його за підозрою у держзраді, а у вересні того ж року суд остаточно заборонив діяльність партії ОПЗЖ. Після обміну на полонених українських захисників 21 вересня 2022 року, Медведчук наразі перебуває у Росії. У січні 2023 року Верховна Рада позбавила його мандата народного депутата, а Президент України Володимир Зеленський — громадянства.

Протягом 2023 року Медведчук оскаржував у судах рішення про позбавлення його адвокатської діяльності та депутатського мандата. Згодом у Європарламенті 25 квітня цього року ухвалили резолюцію, яка закликає Брюссель та країни-члени ЄС запровадити санкції проти Медведчука.

Робота з повернення державі незаконно відчужених земель та майна триває, що демонструє стійку прихильність до правосуддя та відновлення законності. Ці кроки є частиною більш широких зусиль для зміцнення правової системи та захисту національних інтересів України.

Теги за темою
Україна Київська область Віктор Медведчук Земля
Джерело матеріала
loader
loader