Борис Ложкін
Борис Ложкін
3745

Борис Ложкін

Борис Ложкін: русифікатор України під президентським дахом

Борис Ложкін - Фото 1

«Я завжди мріяв стати мільярдером, і я ним стану», – про це заявив Борис Ложкін в одному з інтерв'ю 2013 року. Протизаконні фінансові схеми й антиукраїнська діяльність, напевно, допомогли йому досягти бажаного. Бориса Ложкіна високо цінують у Росії, в Україні він гріється під президентським дахом. Як же простому підліткові вдалося створити велику медіа-імперію країни? Як займатися журналістикою, щоб вона приносила мільярди доларів?

Біографія

Ложкін Борис Євгенович з'явився на світ 23 жовтня 1971 року. Його малою батьківщиною є місто Харків.

Про родину Бориса Ложкіна в пресі нічого не повідомляється.

Освіта

З освітою у Бориса явно не лади.

Закінчивши школу, Борис Ложкін вступив до педінституту на спеціальність "Російська мова та література". У 1990-му році він навчався на курсах менеджменту вищої ланки.

Пізніше в автобіографії Борис Ложкін написав, що закінчив американський Міжнародний інститут гуманізації та розвитку освіти. 

Журналісти газети «Експрес» з'ясували: такого інституту не існує. Ба більше, виданий диплом надрукований із помилками на звичайному папері. До речі, цей документ Ложкіну видав навчальний заклад із Сумської області, який не має ліцензії від Міністерства науки та освіти України.

Борис Ложкін - Фото 2

Із цією «Фільчиною грамотою» Борис пізніше пішов у політику.

Бізнес

Борис Ложкін - Фото 3

Свою професійну діяльність олігарх почав ще у 14 років. Тоді Борис Ложкін працював кореспондентом-фрілансером у двох міських газетах.

Через 3 роки він став співробітником газети «Вечірній Харків», обійнявши посаду штатного журналіста і редактора.

У 18 років юний журналіст зайнявся бізнесом. Він відкрив торговельну мережу, яка продавала книги і періодичну пресу. Підприємницьку діяльність він поєднував із журналістикою, працюючи у друкованих виданнях та на телебаченні.

Через рік юний комерсант відкрив власну комерційну газету. Вона отримала назву «АТВ». У ній публікувалися історії зірок і програма телепередач. У цій газеті Борис став видавцем і головним редактором.

Успішність газети супроводжувалася її прибутковістю. Незабаром на кошти, накопичені з продажів, Борис Ложкін відкрив рекламне агентство та телепродакшн.

У 1994-му році у тираж вийшов перший номер газети «Теленеделя». Її творцем став Борис Ложкін.

У 2003-му році друкована продукція українського медіа-магната вийшла на російський ринок.

У 2005-му році він заснував у Росії видавництво «Популярна преса».

За словами Бориса Ложкіна, саме «Теленеделя» стала рушійною силою, завдяки якій з'явилося безліч різних брендів у друкованих ЗМІ. За рахунок популярності цієї газети та іншої продукції Ложкіна у кінці 90-их з'явився український медіа-холдинг, який пізніше назвали «UMH Group».

У 2010-му році Борис Ложкін почав активно поповнювати портфель брендів видавництва, підписуючи контракти з популярними зарубіжними журналами. Так у вітчизняному медіа-просторі з'явилися такі журнали, як «Forbes», «Vogue» та інші.

Створенням і продажем газет Борис Ложкін не обмежився. У 1998-му році він придбав акції харківського «Радіо-50», уключивши його до складу свого холдингу. Пізніше кількість радіостанцій в «UMH Group» зросла.

У 2013-му році Борис Ложкін продав «UMH Group» молодому олігархові Сергію Курченко. За даними ЗМІ, кошти на придбання медіа-холдингу Сергій Курченко взяв у державному «Укрексімбанку». Олігарх купив компанію на кошти вкладників. Деякі джерела стверджують, що кредит був виданий на ім'я Бориса Ложкіна.

Сам же Ложкін не міг і не хотів провертати легальну угоду. Ним керувало небажання сплачувати податки. Для цього була реалізована заплутана схема через кіпрський офшор.

У декларації про доходи Ложкін не вказав суму угоди від продажу «UMH Group». Обидва олігархи озвучують журналістам дуже різні цифри: від 160 млн USD до 500 млн USD. Схоже, хлопці втратили лік грошам.

Подейкують, що угода по «UMH Group» була фіктивною. Таким чином Борис Ложкін нібито допоміг Сергію Курченко легалізувати частину його доходів. Але навіщо?

Варто відзначити, що у 2012-му році журнал «Forbes», що належить Борису Ложкіну, опублікував скандальну статтю про Сергія Курченка. До цієї публікації молодий олігарх із родини Януковича не був відомий широкій публіці. 

У матеріалі розкривалися нелегальні фінансові схеми, які допомагають мільярдерові ухилятися від сплати податків.

Публікацію цієї статті Сергій Курченко обговорював особисто з Борисом Ложкіним. Герой матеріалу наполягав, щоб знайдена інформація не потрапила до ЗМІ. Проте, журналістське розслідування було опубліковане.

Власне, нібито продавши свій медіа-холдинг, Борис Ложкін подався у велику політику. Деякі джерела стверджують, що угода була фіктивною, «UMH Group» до цього часу контролюється Ложкіним.

У 2016-му році Борис Ложкін повернувся у великий бізнес. Він заснував інвестиційне підприємство «Самаан Капітал». Його партнером став Андрій Пивоварський.

Борис Ложкін визнаний одним із кращих топ-менеджерів країни. Видавець також пише книги у співавторстві з іншими діячами.

Політика

Борис Ложкін - Фото 4

У 1994-му році видавець став депутатом Дзержинської райради. На цій посаді він пробув 4 роки.

У 1997-му році Борис Ложкін почав працювати у Кабміні. Він став радником міністра економіки.

Через рік він отримав депутатський мандат Харківської міськради. Цей пост підприємець тримав 4 роки.

У 2014-му році Борис Ложкін очолив АПУ. У це крісло його посадив Петро Порошенко за вдале партнерство. У минулому Борис Ложкін зробив прибутковими його збиткові медіа-ресурси. Завдяки новому керівникові АПУ в осередок ключових державних органів потрапили представники приватного бізнесу, а також іноземці, яким терміново  вручили українське громадянство. Він привів у вітчизняну політику таких персонажів:

• А. Абромавичус, міністр економіки;

Н. Яресько, міністр фінансів;

• Г. Гецадзе, заступник міністра юстиції;

Е. Згуладзе, заступник міністра внутрішніх справ;

Х. Деканоїдзе, глава Національної поліції;

• Г. Углава, заступник директора НАБУ;

• Д. Сакварелідзе, заступник генпрокурора.

Пізніше Айварас Абромавичус пішов із Кабміну. У 2017-му році на суді він розповів про причини свого звільнення.

За словами колишнього міністра, під час однієї з нарад йому по спецзв'язку зателефонував Борис Ложкін. Він повідомив, що АПУ бажає бачити Андрія Пасічника на посаді заступника міністра. Айварас Абромавичус заявив, що такі силові методи суперечать його кадровій політиці й порядкам нових реформ. Але Ложкін відповів, що це доведеться зробити. Тоді міністр повідомив про звільнення.

У 2016-му році Борис Ложкін склав свої повноваження. Подейкують, що причиною звільнення став скандал, який підняли австрійські правоохоронці. Вони передали українським колегам документи, які розкривають схеми по відмиванню грошей Бориса Ложкіна.

Відразу після звільнення президент увів Бориса Ложкіна в Національну інвестиційну раду. Мета цієї структури – сприяти поліпшенню інвестиційного клімату в країні. Вона проводить аналітичну роботу, що дозволяє об'єктивно оцінити те, що відбувається, і поліпшити ситуацію. 

Подейкують, що насправді через цю структуру Борис Ложкін забезпечує контроль президента над олігархами, а також допомагає главі держави відмивати кошти.

Громадська діяльність

У 1997-му році підприємець заснував благодійний фонд «Молодий Харків».

Пізніше Борис Ложкін очолював професійні об'єднання журналістів. У період 2006-2014 рр. він був членом правління об'єднання «WAN-IFRA». Його штаб-квартири розташовані у Парижі та Дармштадті. 

У 2018-му році Борис Ложкін очолив Єврейську конфедерацію в Україні.

Видавець також займається благодійністю. У 2014-му році він створив фонд, названий на честь себе.

Національність Бориса Ложкіна

Український медіа-магнат не приховує, що є етнічним євреєм. Він мріє, що Україна буде схожа на Ізраїль.

Сім’я

Борис Ложкін - Фото 5

У 1993-му році медіа-магнат одружився. Його обраницею стала Надія Шаломова. 

У 1994-му році в сім’ї народилася дочка Анастасія.

Компромат і скандали

Борис Ложкін - Фото 6

У 2012-му році журнал «Український тиждень» повідомив, що компанія «UMH Group» масово скупила тираж його 36-го випуску. У ньому була опублікована стаття «Хто створив маніпулятивну систему ЗМІ». На обкладинці, крім портретів Віктора Януковича та інших одіозних політиків, розмістилося фото Бориса Ложкіна.

У 2014-му році українські журналісти розкритикували призначення главою АПУ Бориса Ложкіна. 

Його назвали одним із основних русифікаторів українського медіа-простору. 

Причина в тому, що під керівництвом Бориса Ложкіна знаходилося безліч засобів масової інформації, які писали та говорили виключно російською мовою. Так Борис Ложкін вніс вагому лепту в русифікацію України та поширення проросійських поглядів.

У грудні того ж року в газеті «Експрес» з'явилося журналістське розслідування, що стосувалося Бориса Ложкіна. У ньому йдеться про те, як новий керівник АПУ ухилявся від сплати податків в особливо великих розмірах.

Журналісти також пригадали Ложкіну співпрацю з олігархом-втікачем Сергієм Курченком, якому він продав свій медіа-холдинг. 

Сам же Борис Ложкін виправдовувався, що ділові відносини з Курченком він вів ще до свого призначення на посаду глави Адміністрації президента.

Пізніше журналісти назвали Ложкіна фахівцем із комунікацій з олігархами.

У 2015-му році прокуратура Австрії порушила кримінальну справу стосовно Бориса Ложкіна. Причиною стали підозри у відмиванні грошей. Пізніше розслідування було закрите, оскільки підстави для подальших розглядів були відсутні.

Статок

У 2014 році Борис Ложкін задекларував 92 358 800 гривень прибутку.

У 2018-му журнал «Фокус» склав рейтинг 100 найбагатших українців. Борис Ложкін зайняв у ньому 49-е місце. Згідно з даними журналістів, капітал олігарха становить 139 млн USD.

Згадки про персону