Валерій Хорошковський
  • Дата народження
    1 січня 1969
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Валерій Хорошковський
5641

Валерій Хорошковський

Валерій Хорошковський: кістки з кривавого океану, або Вбивця, який очолив СБУ

Валерій Хорошковський - Фото 1

Розвізник гною, що став главою Служби безпеки України. На чиїх трупах він виїхав до олігархічного Олімпу? Де зараз Валерій Хорошковський?

Біографія

Хорошковський Валерій Іванович з'явився на світ 1 січня 1969 року. Майбутній олігарх народився в Києві.

Його батько – Іван – почав свій трудовий шлях як прораб і дійшов до посади інженера-будівельника. Мати – Ольга Хорошковська – була викладачем. Згодом вона отримала вчений ступінь доктора педагогічних наук. Широка слава прийшла до неї у 2011-му році. Тоді були видані букварі її авторства.

Валерій Хорошковський - Фото 2

Цікаво, що собівартість одного такого дитячого підручника коливалася від 450 до 650 грн. На ті часи ця сума була м'яко кажучи необґрунтовано високою.

Освіта

Здобувши середню освіту, Валерій Хорошковський планував вступити на філософське відділення в університет ім. Т. Г. Шевченка. Але зробити йому це не вдалося. Тоді на низку факультетів можна було вступити за наявності рекомендації від партійних органів, а також досвіду роботи. Тому після школи Валерій Хорошковський вирушив на пошуки роботи.

Навчання в університеті він почав після повернення з армійської служби. Тоді Валерій Хорошковський вступив на юрфак. Результатом старань став червоний диплом. Потім Валерій Хорошковський став аспірантом.

Крім того, він також навчався за економічним профілем.

У 2004-му році підприємець отримав ступінь доктора економічних наук.

Подейкують, що у студентські роки Хорошковський був настільки зайнятий бізнесом, що на навчання часу не вистачало. Звідси випливає припущення: дипломи міністра куплені. Із чуток, свій науковий ступінь Валерій Хорошковський також придбав.

Кар'єра

Свою трудову діяльність він почав на позиції учня токаря на заводі «Арсенал». У вільний час він освоював водіння автомобіля. Свою водійську практику він отримав у зоопарку. Там хлопець пропрацював до призову в армію.

Про роботу в зоопарку мільйонер згадувати не любить. Його давні приятелі подейкують, що тоді міністерський красунчик вивозив на вантажівці фекалії тварин. По суті, він працював асенізатором. 

Відтоді Валерій Хорошковський завів характерну звичку – щодня і рясно поливатися парфумами.

Бізнес

Ще будучи аспірантом, Валерій Хорошковський почав займатися кооператорством. Подейкують, що перетворити дрібний бізнес на велике підприємництво Валерію допомогла його дружина Олена. Пара одружилася у 1990-му році. Відтоді у житті Валерія Хорошковського відбулися значні зміни.

Цікаво, що Хорошковський нікому не показує свою дружину. Будучи світською особистістю, олігарх приховує дружину в тіні таємниці.

Ходять чутки, що загадкова Олена є близькою родичкою Костянтина Продана. Інші джерела стверджують, що Олена – його молодша дочка. До слова, Костянтин Продан у радянські часи керував справами ЦКПУ. Після розвалу СРСР, в його руках опинилося не лише золото партії, а також фонд ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Варто зазначити, що Олена входить у топ-100 найбагатших українок.

За вищезгаданих причин діловий успіх Валерія Хорошковського пов'язують із благополучним сімейним життям.

Так у 1990-му році Валерій Хорошковський створив компанію «Венеда ЛТД». Спочатку підприємець займався друкарнею, потім – виробництвом термопластавтоматів. Згодом Валерій Хорошковський взявся за більш прибуткову справу – торгівлю автомобілями.

У 1992-му році разом з Вадимом Гуржосом він зайнявся постачанням українського металу у Південно-Східну Азію. Угоди укладалися через компанію «Бові». Підприємці обмінювали український метал на закордонні товари широкого вжитку.

Через 5 років партнери приватизували столичний молокозавод «Галактон». У 2002-му році його продали російським підприємцям.

Ще у 90-их рр. Валерій Хорошковський заснував компанію «Меркс Інтернешнл», що займалася продажем комп'ютерів. Його партнером по бізнесу став Вадим Григор'єв. Пізніше їхня компанія зайнялася збиранням комп'ютерів. 

У середині 90-их рр. фірма стала займатися виробництвом меблів, ставши незабаром лідером своєї галузі. Варто зазначити, що основними клієнтами компанії були Адміністрація президента України та інші урядові установи. Такий бізнес допоміг Валерію Хорошковському розширити коло своїх зв'язків у політичному співтоваристві.

Паралельно він займався банківською справою. Як розповідав сам Хорошковський, разом із кількома друзями-студентами він здійснював платежі між підприємствами колишнього СРСР. За його словами, така діяльність слугувала хорошим підробітком у студентські роки. Щоправда, займатися нею без хороших зв'язків і банківської системи неможливо.

У 2004-му році Валерій Хорошковський продав Вадиму Григор'єву свої акції в «Меркс Інтернешнл».

Потім підприємець переїхав до Москви, де отримав посаду виконавчого директора у компанії «Євраз Груп».

У 2005-му році він став президентом цієї компанії. Через рік Валерій Хорошковський зайнявся медіа-бізнесом на Україні, у зв'язку з чим вирішив залишити «Євраз Груп». У той період він придбав акції телеканалу «Інтер» та кількох невеликих нішевих мовників. Після цього почалося формування медіа-холдингу «U.A. Inter Media Group Limited».

Валерій Хорошковський також є автором двох книг на економічну тему і низки статей.

Політика

Валерій Хорошковський - Фото 3

Займаючись бізнесом, Валерій Хорошковський реалізовував свої політичні амбіції.

У грудні 1995-го року Валерій Хорошковський взяв участь у парламентських виборах. Він балотувався за Ірпінським виборчим округом. Але стати народним обранцем йому тоді не вдалося. У другому турі він програв. Кажуть, що промах Валерія Хорошковського лежить на совісті політтехнолога Сергія Телешуна. За чутками, той узяв гроші, але не виконав свої зобов'язання.

У 1996-му році підприємець поповнив лави «Народно-демократичної партії». У той же період він став наближеним міністра Валерія Пустовойтенка. Через рік чиновник обійняв посаду глави Кабміну, а Валерій Хорошковський став його помічником, а потім – радником.

У 1998-му році підприємець отримав мандат депутата Верховної Ради.

У 2002-му році Валерій Хорошковський обійняв посаду в Адміністрації президента. Бізнесмен став відповідальним із питань внутрішньої політики. У тому ж році з'явився перший в Україні коаліційний уряд, який очолив Віктор Янукович. У ньому Хорошковський обійняв посаду міністра економіки та євроінтеграції. Незабаром, після конфлікту з Миколою Азаровим, підприємець залишив коаліційний Кабмін.

У 2006-му році Валерій Хорошковський отримав посаду першого заступника секретаря РНБО. Через рік він перейшов на іншу посаду. Хорошковський очолив митну службу. Але через конфлікт з тодішнім прем'єром Юлією Тимошенко він залишив службу.

У 2009-му році підприємець став першим заступником глави СБУ. У його підпорядкування також потрапив антитерористичний центр. Через рік Валерій Хорошковський очолив СБУ.

У 2012-му році він обійняв посаду міністра фінансів України. Незабаром підприємець залишив цей пост, змінивши його на посаду першого віце-прем'єр-міністра. Але розбіжності в політичних орієнтирах з Миколою Азаровим спонукали Хорошковського залишити Кабмін.

У 2014-му році підприємець балотувався на парламентських виборах у складі партії «Сильна Україна». Знову стати депутатом йому не вдалося. Цьому завадили журналісти. Зокрема, Сергій Лещенко заявив про те, що Валерій Хорошковський фальсифікував автобіографію. Він постарався замаскувати факт тривалого проживання за кордоном. Згідно із законом, кандидат у депутати повинен проживати в країні протягом п'яти років. У цей період Хорошковський переховувався за кордоном.

У 2015-му році Валерій Хорошковський зазначив, що більш не цікавиться політикою. Він має намір зосередитися на бізнесі. Підприємець припустив, що у майбутньому займеться розвитком альтернативної енергетики.

Де зараз Валерій Хорошковський?

Як повідомила Інна Богословська, колишній регіонал-однопартієць Валерія Хорошковського, у 2012-му році українська влада зробила йому пропозицію, від якої він зміг відмовитися. Тоді він припинив бурхливу політичну діяльність і почав займатися міжнародним бізнесом. Станом на 2017-й рік Валерій Хорошковський був громадянином Монако і вів абсолютно прозору підприємницьку діяльність.

Сім'я

Валерій одружений з Оленою. У пари двоє синів – Денис та Олександр, а також дочка Катерина.

Компромат і скандали

Валерій Хорошковський - Фото 4

Як повідомляють у ЗМІ, Валерій Хорошковський у кінці 90-х рр. активно зайнявся розширенням своїх активів. Для цього йому довелося забрати їх у власників – представників злочинного світу. Із ними він боровся їхніми ж методами – шляхом віджиму та умертвіння. У боротьбі за активи застосовувалися різноманітні способи: викрадення, підпали та звичайно ж убивства.

Широкий резонанс у 2002 році викликало таємниче зникнення двох кримських кримінальних авторитетів – Сергія Колесника та Григорія Посунько. Як вдалося з'ясувати, обидва вони були кимось найняті для проведення підпалів і погромів у магазинах горілчаної компанії «Союз-Віктан». У викраденні та вбивстві зниклих громадян звинуватили керівників фірми «Союз-Віктан». 

Так, Андрій Охлопков та Віктор Удовенко були засуджені до 15-ти років позбавлення волі. Але, коли вони погодилися віддати свою частку акцій Валерію Хорошковському і ще кільком високопоставленим особам, показання свідків сильно змінилися, а засуджені вийшли на волю. Вийшовши з СІЗО, Віктор Удовенко відправився до Москви. За словами Хорошковського, там його добре прилаштують. Прилаштували дійсно надійно – у сирій землі. Підприємець був убитий невідомими. Схоже, до цього трагічного інциденту також причетний Хорошковський.

У липні того ж року невідомі вбили Олександра Кройтера. Як стверджують деякі джерела, він виступав посередником у процесі координації свідків. Трохи пізніше, у тому ж місяці передчасно помер кримський кримінальний авторитет Ваха Мусотов, якому належала частина акцій компанії «Союз-Віктан». За деякими чутками, незадовго до смерті він зустрічався з Хорошковським і вимагав свої дивіденди.

Після цього Валерія Хорошковського стали називати горілчаним королем. Скільки акцій компанії йому вдалося привласнити – не розголошується. Після привласнення акцій компанії капітал Хорошковського склав 930 млн USD.

У кінці жовтня того ж року в одному з лісів Білорусі міліція знайшла труп. Вдалося встановити особу вбитого. Ним виявився Михайло Коломієць, відомий київський журналіст і співвласник інформаційного агентства «Українські новини».

У міліції констатували: причиною смерті стало самогубство. Колеги журналісти провели своє розслідування. Його автори висунули версію: Михайла Коломійця довів до суїциду Валерій Хорошковський. Він був співвласником компанії «Українські новини». Валерію Хорошковському належало 50% акцій.

За останній час Михайло Коломієць міцно застряг у боргах. Перед смертю він узяв кредит в «Укрсоцбанку», підконтрольного Хорошковському. Сума позики склала 20 тис. USD. У заставу Михайло залишив свої акції компанії.

У 2005-му році Ігор Плужников, власник телеканалу «Інтер» продав контрольний пакет акцій олігархові Костянтину Григоришину. Незабаром Ігоря Плужникова підкосила страшна недуга. За здоров'ям він вирушив у Німеччину, але не встиг. Дуже скоро Плужников помер. Медики діагностували у нього токсичний гепатит. 

За словами німецьких фахівців, таке захворювання виникає в результаті умисного отруєння. Частка акцій покійного дісталася Валерію Хорошковському. У 2009-му році Валерій Хорошковський підозрювався в причетності до смерті Ігоря Плужникова.

Статок

У 2012-му році Валерій Хорошковський опублікував свою декларацію про доходи. Згідно з документом, сукупний прибуток його сім'ї з українських та закордонних джерел за 2011 рік склав 47,8 млн грн. На особистих рахунках Валерія Хорошковського зберігається 52,8 млн грн. На банківських рахунках його сім'ї – 342 млн грн.

Згадки про персону