11:36, 04 червня 2019.
Енергетика.
Нардепи пропонують перенести запуск енергоринку на 9 місяців.
Сьогодні Верховна Рада Україна розгляне законопроекти стосовно перенесення строку запуску нового ринка електроенергії.
Зокрема в парламент був внесений проект закону №10318-1, поданий нардепами Юрієм Чижмарем та Олексієм Рябчиним.
Законопроект пропонує відтермінувати новий ринок е/е на 9 місяців, пише nbn.
Крім того, ідею перенесення впровадження цієї реформи схвалили в КМДА, зокрема заммера Києва Петро Пантелеєв.
Позицію про перенесення на довший термін підтримують і водоканали.
І парламентарі, і експерти, і представники комунального сектору країни вважають, що альтернативний законопроект про перенесення ринку е/е лише на три місяці несе низку ризиків.
В жовтні в Україні стартує новий опалювальний сезон та реформа ринку е/е знову зіштовхнеться з проблемами цін, тарифів та субсидій.
Відтак логічніше було б відстрочити проведення реформи на довший термін, як, власне, і пропонується в законопроекті №10318-1.
Натомість проти перенесення активно виступають ДТЕК Ріната Ахметова (які фактично являються компаніями-монополістами) та окремі чиновники.
Водночас, як написав у себе в Facebook співавтор законопроекту №10318-1 Юрій Чижмарь, закон про запровадження нового ринку е/е «безперечно прогресивний і враховує європейські стандарти функціонування енергетичного ринку, але через «високопроФФесійність» уряду Гройсмана за рік не було забезпечено усіх підготовчих заходів для впровадження ринку електроенергії, і це може спровокувати корупцію та неконтрольований ріст тарифів для населення».
«Надіюся, що в енергетичного парламентського лоббі вистачить розуму не тільки рахувати свої доходи, але і видатки населення», - зазначив парламентар.
Як відомо, раніше ЄС рекомендував відкласти запуск відкритого оптового ринку електроенергії в Україні з огляду на те, що підготовка до його імплементації поки не закінчена.
«Представництво Європейського Союзу та Представництво Європейського Інвестиційного Банку в Україні рекомендують відкласти впровадження нового ринку електричної енергії на обмежений період часу з-за того, що важливі регуляторні норми і IT системи ще не готові», - йдеться у відповідній заяві ЄС.
У документі також наголошується, що запуск нового ринку з 1 липня може привести до його неправильного функціювання, а значить бути контрпродуктивним щодо інтересів українських споживачів та учасників ринку.