Перша десятка партії "Сила і честь".
Новое время.
У партії Ігоря Смешка "Сила і честь" триває скандал, пов'язаний з тим, що перші місця в списку на позачергові парламентські вибори 2019 року були продані повністю "чужих" людей, які ніякого відношення до неї раніше не мали.
Як пише видання "Оглядач", про це йдеться у відкритому зверненні партійного керівництва "Сили і честі" – керівників обласних осередків та ветеранів політсили – у зв'язку з тяжкою ситуацією за тиждень до позачергових парламентських виборів, який опинився в розпорядженні редакції.
За їх словами, політична криза в партії наступив одразу ж після президентських виборів.
У першому турі Ігор Смешко показав хороший результат – 6,04%, або 1,14 мільйона голосів українців.
На цьому тлі після першого туру багато експертів прогнозували проходження партії в парламент, але ситуація всередині політсили шокувала багатьох.
В опублікованому списку "Сили і честі" виявилися не просто "старі" кадри, але ще й "чужі" для даної політсили.
Так, за словами однопартійців Смєшко, лідер партії в ручному режимі формував список на парламентських виборах.
Саме тому в першій десятці лише 4 людини (кандидати Володимир Замана та Анатолій Макаренко були прийняті лише перед виборами) є діючими членами партії.
Інші 6 осіб (4 діючих нардепа від фракції "Самопоміч" і один нардеп від Блоку Петра Порошенка) взагалі не складаються в політсилі і раніше до неї ніякого відношення не мали.
До речі, з Макаренка пов'язано кілька гучних корупційних скандаловво час його перебування на посадах в Державній митній і фіскальної служби в різні періоди.
Аналогічна ситуація і в другій десятці.
Там всього 2 члена партії, при цьому 11-й номер у списку Михайло Поживанов був прийнятий напередодні виборів.
У третій десятці знаходиться всього 4 партійця, а в четвертій – 8 членів партії.ь При цьому в список включені лише двоє лідерів обласних організацій – голови Вінницької та Закарпатської осередків.
Обидва керівника не мали ніякого відношення до "Сили і честі" ще кілька місяців тому.
Крім того, від партії балотуються відверто "старі" особи, які раніше мали тісні контакти з іншими політиками.
наприклад, 15 сходинку займає народний депутат від Блоку Петра Порошенка Вадим Денисенко.
Є й кілька представників великих забудовників.
Наприклад, Олександр Гиренко Людмила Яценко, яка раніше очолювала Фонд Петра Порошенка у Вінниці (до того ж, вона була помічницею сина президента, нардепа Олексія Порошенка), також пройшли в партію.
Не кращим чином йдуть справи і на мажоритарних округах.
Так, за 183 окрузі (Херсонська область) йде Дмитро Бутрий, який раніше очолював штаб Петра Порошенка в області.
По 202 округу (Чернівецька область) іде екс-голова Чернівецької ОДА (2015-2018 рр.) і екс-нардеп від "Батьківщини" (2012-2014 рр..) Олександр Фищук.
До речі, раніше кандидат балотувався до парламенту від партії “Народний фронт”, а в Чернівецьку обласну раду пройшов у статусі кандидата від БПП.
Документ підписаний першим заступником керівника партії Олександром Кіхтенком, заступником керівника контрольно-ревізійної комісії Юрієм Ляховским, членом політради партії Михайлом Нечепоруком, головами Дніпропетровської облорганізації Володимиром Фастовым, Чернігівської організації Валерієм Безкровним і Херсонської організації Олександром Витковским.