![Перестановки в Кремлі: Як Козак з українськими коренями може посісти місце Суркова](https://thumbor.my.ua/FwELVepzua-HD9-0LdjZwaL4cng=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fimgclf.112.ua%2F277x167%2F2020%2F01%2F28%2F414465.png%3Ftimestamp%3D1580208779)
Перестановки в Кремлі: Як Козак з українськими коренями може посісти місце Суркова
Дмитро Козак.
Помічник президента Росії, куратор українського напряму Владислав Сурков залишив державну службу.
Таке повідомлення 25 січня опублікував директор Центру політичної кон'юнктури Олексій Чеснаков.
Згодом речник російського президента Дмитро Пєсков запевнив, що указів про відставку Суркова поки немає.
Через три дні після його "звільнення" про ці укази і раніше нічого не чути.
Тим часом ЗМІ вже назвали ім'я людини, яка замінить Суркова і, можливо, стане новим куратором бойовиків на Донбасі.
Йдеться про колишнього віце-прем'єра в уряді Медведєва, а тепер – заступника голови адміністрації Путіна Дмитра Козака.
На його персоні й зупинимося.
Уродженець України.
Дмитро Козак.
ins{.
Дмитро Козак народився в невеликому селищі Бандурово Кіровоградської області (тоді Українська РСР).
Після школи він спробував вступити до Вінницького політехнічного інституту, однак з першої спроби стати студентом не вдалося, і майбутній політик пішов в армію, де з 1976 по 1978 рік служив у десантних військах спецпризначення Головного розвідувального управління (ГРУ).
У 1985 році Козак отримав червоний диплом юриста в Ленінградському державному університеті.
Цей самий навчальний заклад закінчили Путін і Дмитро Медведєв.
У 1985-1989 роках — прокурор, старший прокурор ленінградської прокуратури.
Після працював юрисконсультом, створив низку приватних юридичних фірм, у тому числі "Нева Юст".
З 1994 року очолював юридичний комітет мерії Санкт-Петербурга, де в той самий час Путін очолював комітет із зовнішніх зв'язків і був першим заступником голови мерії.
Володимир Путін і Дмитро Козак.
З 1999 року перейшов на роботу в Кремль, де досьогодні змінив низку посад.
У минулому уряді Дмитра Медведєва Козак курирував паливно-енергетичний комплекс та промисловість, а також питання врегулювання конфлікту на сході України.
"Козак, зокрема, входив до робочої групи з реалізації домовленостей між президентами Володимиром Путіним та Володимиром Зеленським, яка займалася питанням обміну насильно утримуваних осіб", - пише "РБК".
За день до появи інформації про звільнення Суркова, 24 січня, Путін підписав указ про призначення Козака заступником голови адміністрації президента.
Владислав Сурков.
ins{.
Про ймовірне призначення Козака на місце Суркова повідомив головний редактор "Еха Москви" Олексій Венедиктов, а також низка провідних російських ЗМІ.
За даними "Коммерсантъ", з літа минулого року в межах російської влади точилася дискусія про те, що на українському напрямі слід залишити одного ключового куратора.
Йшлося про вибір між Сурковим та Козаком.
"Два близькі до Кремля співрозмовники "Ъ" допускають, що Козаку може відійти і частина обов'язків помічника президента Владислава Суркова, який курирує Україну, невизнані республіки Донбасу і переговори між ними, а також Абхазію та Південну Осетію.
При цьому вони згадували саме український напрям, яким Дмитро Козак в уряді вже займався", - пише видання.
Так, торік неодноразово виникали ситуації, коли Козак і Сурков одночасно займалися пов'язаними з Україною питаннями.
"Козаку в уряді РФ доводилося вирішувати економічні питання, пов'язані з "ДНР" і "ЛНР" (офіційно це ніколи не підтверджувалося), а Сурков здебільшого займався політичними питаннями", - йдеться в повідомленні.
Джерела "Коммерсантъ" кажуть, що між ними неодноразово виникали дискусії щодо врегулювання конфлікту на сході України.
Сурков збирається медитувати.
Владислав Сурков і Володимир Путін.
Політик обіймав посаду помічника президента РФ з 20 вересня 2013 року до цього часу, а також у період з 26 березня 2004 року по 7 травня 2008 року.
Загалом в адміністрації президента РФ Сурков працював близько 17 років.
Він відповідав за формування політики щодо України та співпрацю з Абхазією і Південною Осетією.
Суркова називали "архітектором" війни на Донбасі та головним ідеологом створення терористичних утворень "ДНР" і "ЛНР" на сході України.
За його посередництва було укладено мінські угоди, він також брав участь у переговорах "нормандської четвірки" (у кінці минулого року в складі російської делегації літав до Парижа).
Як розповів очільник Міністерства внутрішніх справ України Арсен Аваков, на "нормандському саміті" під час обговорення повернення Україні контролю над кордоном з РФ у Суркова здали нерви.
"У Суркова здали нерви, він там кинув папери на стіл і кричав: "Ми так не домовлялися", - заявив Аваков.
Можливу відставку помічника президента РФ джерела "РБК" анонсували ще в середині 2018 року, однак той залишився працювати на своїй посаді.
"Тоді серед причин, з яких Сурков хотів піти, називали глухий кут, у який зайшла стратегія на українському напрямі, невиконання мінських угод та відсутність перспектив", - йдеться в повідомленні.
Джерела також зазначали, що Сурков мав конфлікти з іншими відомствами, у тому числі із силовиками, які "вважали, що він втручається не у свої справи".
"Відтоді нічого не змінилося, причини його рішення ті самі", - зазначав близький до Кремля співрозмовник "РБК".
Олексій Чеснаков.
ins{.
Про відхід куратора українського напряму з держслужби, як уже згадувалося, повідомив близький до нього політолог Олексій Чеснаков.
Він пояснив, що причиною такого рішення з боку політика стала "зміна курсу на українському напрямі".
"Протягом найближчого місяця він буде займатися медитацією.
Після цього обіцяв повідомити про причини ухваленого ним рішення і про подальші плани", - написав той.
Політолог не уточнив, про яку саме "зміну курсу" йдеться.
Незабаром спікер президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що указів про відставку Суркова поки не було і що політика Росії на українському напрямі не змінювалася, тому "будь-які міркування на цю тему – це особиста думка".
Дмитро Пєсков.
Після заяви Пєскова Чеснаков опублікував ще одне повідомлення, в якому підкреслив, що Сурков не буде переглядати свого рішення, незважаючи на відсутність указу Путіна.
Близьке до Кремля джерело "РБК" повідомляло, що Сурков написав заяву про відставку у п'ятницю, 24 січня, і президенту РФ було про це повідомлено.
Джерелу невідомо, чи обговорював куратор українського напряму свою відставку особисто з Путіним.
У понеділок, 28 січня, Пєсков зазначив, що указу про звільнення Суркова від посади помічника президента РФ, як і раніше, немає, пише "Інтерфакс".
"Можу сказати тільки те, що указу про звільнення Суркова від його обов'язків досі не було, тому де-факто він продовжує залишатися помічником президента РФ", - сказав спікер російського глави держави.
При цьому Пєсков не відповів на запитання про те, чи продовжує Сурков ходити на роботу: "Я функції контролю за відвідуваністю робочого місця не здійснюю".
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)