Секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев прилітав у місто Маскат в Омані, коли там перебував президент України Володимир Зеленський.
Про це повідомляють Схеми: корупція в деталях.
За інформацією журналістів, російський силовик прилетів у ніч з 7 на 8 січня тим самим чартерним літаком Bombardier Global Express 6000 з бортовим номером 9H-VJN, який через добу доставив президента України з Маската до Києва.
Схеми повідомляють, що отримавши інформацію про пасажира з Москви від одного джерела, журналістам вдалося отримати її підтвердження і за допомогою іншого, не пов’язаного джерела — в базі даних про перетин кордону Росії.
Згідно з моніторингом російських новин за 8 січня, у той день Патрушев в публічному просторі був відсутній.
В Офісі президента заперечують знайомство Зеленського з Патрушевим.
«Президент України Володимир Зеленський не знайомий, ніколи не спілкувався телефоном, не зустрічався і, відповідно, не обговорював жодних питань із секретарем Ради безпеки Російської Федерації Миколою Патрушевим», — сказано у заяві.
В Офісі Зеленського також пригрозили журналістам судовим позовом у разі «подальшого дезінформування населення і недостатньої перевірки інформації редакцією».
Журналісти заявили, що в Офісі президента проігнорували питання про те, з яких причин глава держави скористався саме тим приватним літаком, яким в Оман прилетів секретар Радбезу РФ Патрушев.
У Раді безпеки Росії заявили, що ці питання може коментувати тільки прессекретар Патрушева, проте з ним зв’язатися так і не вдалося.
За словами шеф-редактора російського видання The Insider Романа Доброхотова Патрушев «як силовик, звичайно, він — друга людина після Володимира Путіна».
«А силовики, зрозуміло, в Росії відіграють ключову роль.
У цій сфері він буде залишатися головним – поки взагалі Путін при владі, – пояснює Доброхотов.
– Патрушев – людина, яка ніколи не виходила з найвужчого кола.
І коли він йшов з посади голови ФСБ, були питання про те, що це все-таки відставка, і Рада безпеки для нього буде почесною пенсією.
Але зараз зрозуміло, що це не почесна відставка – він, як і раніше, один із найвпливовіших гравців».
Раніше Державне управління справами надало відповідь на запит «Главкома», що не здійснювало оплату витрат і не забезпечувало організацію перевезення повітряними суднами державіаційного підприємства «Україна» президента Володимира Зеленського до Оману у січні 2020 року.
Крім цього, Міністерство закордонних справ України на запит «Главкома» про те, чи було долучене МЗС до підготовки візиту глави держави до Оману інформацію не надало.
В міністерстві лише повідомили про відправлення нашого запиту до Офісу президента.
Як повідомлялося, вранці 5 січня президент Володимир Зеленський з родиною залишив Україну і без розголосу поїхав відпочивати в Оман.
Там Зеленський відпочивав на узбережжі Оманської затоки поблизу столиці країни – міста Маската.
Проживав президент в п’ятизірковому готелі Al Bustan Palace Ritz-Carlton Hotel.
Цей готель – один з найрозкішніших в Омані.
Вартість однієї ночі доходить до 4000 євро (якщо жити в президентському люксі).
9 січня Зеленський повернувся з Оману на бізнес-джеті.
Журналісти перевірили дані прибуття літака в аеропорт Жуляни, і визначили що рейсом з Маскату в 2:37 ночі прибув літак Bombardier BD-700-1A10 Global Express 6000, з хвостовим номером 9H-VJN.
Вартість оренди такого чартера може складати від 8.5 до 10 тис.
доларів США за годину.
Лише за чистий час перельоту з Маскату у Київ довжиною 7.5 годин, Зеленський мав заплатити від 63 до 75 тисяч доларів.
До відома, Зеленський досі не задекларував свій відпочинок в Омані, як і перельоти чартерами.
Також нардеп Олексій Гончаренко звернувся до НАЗК із повідомленням про правопорушення Зеленського.
Він же вимагає від Зеленського задекларувати поїздку до Оману.
Журналісти оприлюднили подробиці елітного відпочинку президента.