Служба безпеки підозрює колишнє керівництво Державної податкової служби в організації механізму з незаконного формування податкового кредиту на мільярди гривень.
За версією слідства, до угоди також причетні керівники територіальних управлінь податкової.
Співробітники спецслужби встановили, що протягом 2019 - 2020 років чиновники у змові з організаторами транзитно-конвертаційних груп створили схему із незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість.
Крім того, встановлені факти несанкціонованого втручання в роботу електронних баз даних податкової, в тому числі, шляхом внесення змін до алгоритму автоматичної перевірки податкових накладних в Єдиному реєстрі ряду суб'єктів господарської діяльності (СГД) з ознаками «ризикованості» (фіктивності).
Дії посадових осіб призвели до ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, а також легалізації коштів, отриманих протиправним шляхом.
У рамках кримінального провадження правоохоронці провели понад 100 обшуків у різних регіонах України за місцями роботи та проживання фігурантів, у тому числі, в колишнього керівника податкової служби.
Вилучену під час слідчих дій документацію буде додано як доказову базу до матеріалів справи.
З ініціативи СБУ заблоковані банківські рахунки суб'єктів господарської діяльності, задіяних у протиправній схемі.
Раніше екс- голова Податкової Верланов повідомив про обшук.
Він займав цю посаду з кінця квітня 2019 року, після того, як було прийнято рішення про розділення Державної фіскальної служби.
Раніше голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що команда голови ДПС Сергія Верланова зуміла побороти старі схеми.
У результаті її критикували ті представники старої влади, які роками отримували від цих схем злочинні доходи.
Зазначимо, що звільнений Верланов подав заяву на ексглаву Мінфіну Ігоря Уманського в Офіс генпрокурора.
Через п'ять днів уряд без конкурсу призначив Олексія Любченка новим головою податкової.
Відповідний порядок призначення на топ-посади був узгоджений на час карантину в Україні, після його завершення мають пройти класичні конкурси.
Цього тижня Європейський союз висловив стурбованість і заявив, що сподівається на тимчасовий характер таких призначень.